Loading color scheme

Prevence chrání zdraví i šetří peníze

Předat veřejnosti i podnikatelům maximum relevantních informací o přínosu, dostupnosti a kvality preventivní zdravotní péče a rovněž je motivovat, aby na péči o zdraví nezapomínali. Dobré zdraví je totiž mimo jiné i klíčovou podmínkou i pro úspěšné podnikání. Týká se jak podnikatelů samotných, tak i jejich zaměstnanců, kterých je navíc v řadě oborů nedostatek. To byl hlavní vzkaz konference Prevence – půl zdraví, kterou ve Slovanském domě v centru Prahy koncem roku 2023 uspořádala Hospodářská komora Praha 1 (HKP1).

Číst více

Konec vlhkým zdem a plísním

„V dnešní době přibývá pacientů, u kterých jsou prokázány alergické reakce na plísně. Plísňové spory se mohou vyskytovat v ovzduší. Můžeme je vdechovat a tím vzniká vyšší riziko reakcí. Plísně se vyskytují ve vlhkém a teplém prostředí. Příčinou, je často nedostatečné větrání v místnostech. Dobře se jim daří na vlhkých stěnách, ale také se mohou držet v tapetách, matracích, květináčích, ale i klimatizacích. Klinickým příznakem bývá slzení a pálení očí, dechové potíže nebo kožní projevy. Čím déle působí plísně, tím dochází k senzibilizaci člověka a zhoršení projevů. Je vhodné nejen předcházet těmto vlivům plísní, ale také je odstranit z našeho prostředí, které ovlivňují stav člověka.“
MUDr. Lucie Jarešová. Místopředsedkyně výboru České dermatovenerologické společnosti ČLS JEP pro ambulantní segment a vedoucí lékařka, jednatelka DermaMedEst s.r.o.

Číst více

Úspěšný rodinný byznys. Z Arménie k vlastnímu podnikání v Čechách

Zakotvit v cizí zemi, a ještě v ní nastartovat vlastní byznys si žádá velkou dávku odvahy a ochoty udělat krok do neznáma. Člověk vystoupí z komfortní zóny se vším všudy a začátky mohou být opravdu náročné. Manželé Hamlet a Narine by o tom mohli vyprávět. Před lety přišli z Arménie do Čech, usadili se zde se svou rodinou a po čase začali podnikat. Díky společnému odhodlání, vytrvalosti a rodinné soudržnosti se jim podařilo dosáhnout podnikatelského úspěchu i osobního štěstí. Jejich příběh může být inspirací pro všechny, kdo si touží vybudovat život dle vlastních představ.

Číst více

Ing. Marcela Hrubošová

Vystudovala Vysokou školu finanční a správní – obor pojišťovnictví. Je business mentorkou pro začínající podnikatele a stojí za vznikem řady firem nejen z oblasti pojišťovnictví. Dříve působila na pozicích: Ředitelka úseku vymáhání pohledávek ve Stavební spořitelně České spořitelny a.s., Generální ředitelka Asset Portfolio Servicing a.s., Ředitelka odboru podpory řízení obchodu v České pojišťovně a.s., Finanční manager pro řízení obchodních vztahů pro Českou a Slovenskou republiku v ING. Dnes vlastní společnost Finance pro radost s.r.o., která se věnuje ekonomickému poradenství a výuce finanční gramotnosti. Za svou profesionalitu a odbornost získala ocenění EUROMANAGER roku 2005, ŽIVNOSTNÍK ROKU 2018 a ŽIVNOSTNÍK ROKU 2021. Na podporu finančního vzdělávání a zmírňování chudoby v České republice založila Nadační fond kuřátka Pípa, kterému také předsedá. Je rovněž autorkou řady článků o financích a knih: „Optimalizace pohledávek (nejen) pojišťoven“, „Profese pojišťovací zprostředkovatel aneb Co by měl každý ,Pojišťovák‘ vědět“, úspěšné knihy „Tahák na úspěšné podnikání“ nebo knihy „Desatero boháče“, která učí, jak peníze vydělat, řídit, spravovat a rozmnožovat.

Číst více

Kushnir Fund

Analýza velké deprese nám pomohla předpovědět krizi z roku 2008. Uvědomíme-li si myšlenku kauzálního propojení, budeme se pro rok 2023 moci naučit tři důležité věci, které se v historii opakují znovu a znovu, ale občas ne během našeho života. Právě proto se nám jeví jako nové.

Číst více

Dostavba dálnice D4 razí cestu využití PPP v Česku

Dostavba dálniční sítě představuje jednu z priorit české vlády. Všechny úseky dálnic se doposud stavěly výhradně v režii státu. Při dostavbě 32 kilometrů dálnice D4 se ale v Česku vůbec poprvé využívá partnerství státu se soukromým sektorem. Po přípravdných pracích rozjíždí konsorcium Via Salis stavbu naplno.

Číst více

Hospodářská komora Praha 1.

Historie Hospodářské komory sahá až do středověku. Hospodářská komora České republiky je jediným zákonným zástupcem podnikatelů v ČR a současně nejvýznamnějším reprezentantem podnikatelské sféry u nás. Sdružuje více než 16 000 členů. Hospodářskou komoru naleznete v každém kraji, ve více než sedmdesáti městech ČR.

Číst více

Česká manažerská asociace představuje nové trendy v managementu

V roce 2021 pořádala Česká manažerská asociace tři velké konference, které představovaly veřejnosti manažerské metody 21. století a cesty, jimiž lze dosáhnout ekonomické prosperity. Jejich společným výrazným tématem byly zejména změny systémů řízení s ohledem na nástup nových technologií, robotizace a umělá inteligence.

Číst více

I podnikatelé mají v bouřlivé době svůj přístav

Podnikání není jednoduché nikdy a nikde. Poslední měsíce ale dávají podnikatelům zabrat ještě mnohem víc než obvykle. Pohromy se valí ze všech stran. Jako by nestačila pandemie nemoci COVID-19, skokové zdražení energií či neustále rostoucí inflace, přišla ještě válka na Ukrajině. To vše dohromady představuje pro podnikatele stále více rozbouřené moře, na němž je složité kormidlovat. Naštěstí i podnikatelé mají svůj bezpečný přístav, kterým je Hospodářská komora.

Číst více

Audi Q4 e-tron

Tichý pohon, atraktivní design a kupa nejmodernějších technologií. Seznamte se s nejnovějším modelem Audi Q4 e-tron.

Číst více

AKTUÁLNÍ ČÍSLO

Naši partneři

komora clen

Audi

smart 270x371 02

Paliy

Banner LaVino

Banner cafedock

Banner cafedock2

onix

Banner felixir

Banner lexus

Banner Lazne

Banner reviderm

Banner napoleon