Loading color scheme

I podnikatelé mají v bouřlivé době svůj přístav

Podnikání není jednoduché nikdy a nikde. Poslední měsíce ale dávají podnikatelům zabrat ještě mnohem víc než obvykle. Pohromy se valí ze všech stran. Jako by nestačila pandemie nemoci COVID-19, skokové zdražení energií či neustále rostoucí inflace, přišla ještě válka na Ukrajině. To vše dohromady představuje pro podnikatele stále více rozbouřené moře, na němž je složité kormidlovat. Naštěstí i podnikatelé mají svůj bezpečný přístav, kterým je Hospodářská komora.

Jde o jediný zákonem zřízený subjekt v České republice, který sdružuje živnostníky a firmy, s posláním hájit zájmy svých členů, usnadňovat jim podnikání a bránit jejich podnikatelské zájmy. Na celorepublikové úrovni pracuje Hospodářská komora České republiky. Ta má však i své lokální složky. Jedna z nejsilnějších a nejaktivnějších sídlí v centru našeho hlavního města. Jde o Hospodářskou komoru Praha 1, která sdružuje téměř pět stovek živnostníků a firem. V jejich zájmu vede komora neustálá jednání s pražským magistrátem, radnicí Prahy 1 a spoustou dalších institucí a organizací. Angažuje se v dlouhé řadě témat, jako jsou pomoc podnikatelům postiženým pandemií, digitalizace a snižování byrokracie, podmínky pro restaurace a jejich předzahrádky či řešení dopravní obslužnosti a zásobování. Hospodářská komora Praha 1 se ale aktivně podílí i na řešení revitalizace ulic či celých čtvrtí, nebo se snaží o optimalizaci regulace poskytování krátkodobých pronájmů tak, aby nepostihla nespravedlivě jen poctivé podnikatele. „Témat, která řešíme, je skutečně celá řada. Vždy máme ale stejný cíl, kterým je účinná pomoc podnikatelům, ochrana jejich zájmů a také boj za dodržování principu rovných podmínek pro všechny podnikatele. Ten je totiž často třeba i nechtěně a v dobré víře porušován,“ vysvětlil místopředseda Hospodářské komory Praha 1 Filip Dvořák.
Významnou součástí činnosti Hospodářské komory je však také organizace nejrůznějších společenských, vzdělávacích a networkingových akcí. Cílem je zlepšit orientaci členů v podmínkách pro podnikání, zvyšovat jejich kvalifikaci, ale rovněž umožnit jim možnost setkávat se a vzájemně si vyměňovat zkušenosti a užitečné kontakty.
„V tomto roce jsme opět navázali na pravidelné setkávání členů. Chceme je stále propojovat, tak aby se mohli navzájem obohatit a pomoci svému byznysu a být si navzájem užiteční. Dáváme příležitost podnikatelům, aby představili zajímavé téma, na které jsou právě oni odborníci, a seznámili další členy s novinkami v konkrétním oboru. Pořádáme i pravidelné Business snídaně, čímž se současně snažíme podpořit naše členy z gastro oblasti. Na snídaně v tomto roce zveme převážně zástupce státní správy a samosprávy, aby se podnikatelé doslechli, co od konkrétní instituce může čekat za pomoc či podporu,“ popsala ředitelka kanceláře představenstva Hospodářské komory Praha 1 Eva Primus Kovandová.
Ta společně s kolegyní v roce 2019 založila Lady Club, což je neformální platforma komory určená výhradně ženám, podnikatelkám, manažerkám členských firem, ale i ženám, které s podnikáním teprve začínají.
„Podporujeme úspěch, znalost, spolupráci, profesionalitu, nápady. Hospodářská komora Praha 1 i Lady Club přináší svým členkám a členům motivaci, setkání na různých místech, rozšíření obzorů a rozhodně i nové obchodní kontakty. Zejména v dnešní složité době je Hospodářská komora pro podnikatele skutečně bezpečným přístavem a potřebným zázemím. Naše dveře jsou otevřené všem podnikatelkám i podnikatelům,“ zve všechny potenciální zájemce Eva Primus Kovandová.

AKTUÁLNÍ ČÍSLO

Naši partneři

komora clen

Audi

smart 270x371 02

Paliy

Banner LaVino

Banner cafedock

Banner cafedock2

onix

Banner felixir

Banner lexus

Banner Lazne

Banner reviderm

Banner napoleon