Loading color scheme

Petra Štěpánková MBA, EFA

Majitelka společnosti Melior invest

 

Finance mě fascinovaly už od dětství. Tuto vášeň ve mně probudily deskové hry jako Monopoly nebo Dostihy a sázky. Zajímalo mě, jak peníze dokážou ovlivňovat chod hry – jak se utrácí a hlavně
rozmnožují. Postupem času se papírové herní bankovky proměnily ve skutečné peníze a já vnímala jejich opravdovou hodnotou.
Ta možnost něco si koupit, ovlivnit, investovat… Peníze jsem začala vnímat jako energii, která neustále proudí, ale se kterou je třeba umět velmi dobře pracovat.
Pocházím z podnikatelské rodiny, můj otec mi ale vždycky říkal: „Najdi si nějaké klidné místo v bance nebo velké pojišťovně.“ Myslel to dobře, věděl, jak je podnikání těžké. Přesto jsem už při studiu financí na vysoké škole začala podnikat ve finančním poradenství.
Začátky nebyly lehké. Při podnikání jsem měla možnost zjistit, že teorie vyučovaná na školách se od finanční praxe velmi liší. Tento nesoulad se projevoval i v podnikání, kde měli finanční poradci pověst podvodníčků v dobře padnoucím obleku. Ani nepočítám, kolikrát jsem se setkala s předsudky.
Proč to tak bylo, jsem pochopila, jakmile jsem pronikla do hloubky provizních schémat a multilevelové struktury. Ta lákala všechny, kteří měli ruce a nohy a chtěli vydělat. Klient neklient. Takový obrázek finanční sféry jsem těžce nesla: Komu by se taky chtělo pracovat v tak negativním prostředí? Rozhodla jsem se to změnit a ukázat, že existují i profesionálové, kteří jsou ve svém oboru vzdělaní
a svoji práci berou naprosto zodpovědně. Z cest do zahraničí jsem věděla, že to jde a je možné být fér, transparentní a s klientem na jedné lodi.
Vždy mě udivovalo, kolik času a energie věnují lidé vydělávání peněz a jak málo myslí na jejich uchování a zhodnocování. Kvůli práci jsou lidé ochotni zanedbávat rodinu, pohodlí i své zdraví. Přitom by stejně tak mohli hledat způsoby, jak by se tolik namáhat nemuseli. Jak říká dnes již legendární Warren Buffet: „Pokud nenajdete způsob, jak vydělávat peníze, když spíte, budete vydělávat, dokud nezemřete.“
Já jsem ten způsob, kdy vám mohou peníze vydělávat, i když spíte, jste na dovolené nebo děláte cokoliv jiného než práci, našla.
Od obecného finančního poradenství jsem se začala specializovat na investice a zhodnocování majetku klientů. Dnes se se svým týmem starám o výjimečné a inspirativní osobnosti. Společně vytváříme rezervy, které jsou něčím mnohem víc než jen financemi na investičních účtech. Pro mé klienty jsou tyto rezervy cestou ke svobodě a nezávislosti. A ke svobodě a nezávislosti mohou nasměrovat i vás…

Ráda se s vámi potkám u kávy!
Jsem Petra Štěpánková
Majitelka investičně-poradenské společnosti Melior Invest, v níž radím klientům, jak dlouhodobě zhodnocovat finanční rezervy.

Tel.: +420 604 218 602

www.meliorinvest.cz

https://www.linkedin.com/in/petrastepankovamba/

https://open.spotify.com/episode/2l3iRyeWXtXQNGV9l5Kr4t?si=fdex8JocRxO018bvxREqkw

 

 

 

 

AKTUÁLNÍ ČÍSLO

Naši partneři

komora clen

Audi

smart 270x371 02

Paliy

Banner LaVino

Banner cafedock

Banner cafedock2

onix

Banner felixir

Banner lexus

Banner Lazne

Banner reviderm

Banner napoleon