Loading color scheme

Restauraci Malé Versailles navštívil básník Goethe i prezident Miloš Zeman

Letos navštívil tuto vyhledávanou restauraci v rámci své cesty po regionu i prezident Miloš Zeman. Tehdy mu připravili klasickou českou polévku s játrovými knedlíčky, následoval čerstvý pstruh se špenátem a medvědím česnekem s pažitkovou omáčkou. Jako sladkou tečku připravil šéfkuchař makovou roládu s domácím švestkovým sorbetem.Letos navštívil tuto vyhledávanou restauraci v rámci své cesty po regionu i prezident Miloš Zeman. Tehdy mu připravili klasickou českou polévku s játrovými knedlíčky, následoval čerstvý pstruh se špenátem a medvědím česnekem s pažitkovou omáčkou. Jako sladkou tečku připravil šéfkuchař makovou roládu s domácím švestkovým sorbetem.


Díky atmosféře místního prostředí, včetně krásné zahrady s výhledem na jezírko, je Malé Versailles velmi vyhledávané pro menší i velké oslavy, hostiny i romantické večeře ve dvou. Po celé léto se konal nespočet slavnostních akcí včetně svateb. A i teď s přicházejícím podzimem tu připravují řadu tematických akcí. „Od konce října máme nové menu se zaměřením na zvěřinu. Bude tam nějaká pernatá zvěř, nějaká vysoká, zkrátka každý druh masa zde bude mít své zastoupení. Mohu vypíchnout, že u nás v restauraci připravujeme jelena siku, kterého můžete potkat i tady v našich lesích,” – říká šéfkuchař Petr Ploc.Menu je opravdu rozmanité. Ať už jde o čerstvé ryby, o kvalitní steaky, které chystáme na našem Josper grilu na dřevěném uhlí anebo různé sezónní speciality.


Známe svoje farmáře

„Jelikož to nejčerstvější je zároveň nejchutnější, začali jsme navazovat kontakty se zemědělci z okolí. Lokálnost pro nás není trend, je to selský rozum – proč vozit suroviny přes půl planety, když můžeme vařit z toho, co roste u nás? Všechno tohle je možné jen díky tomu, že nás práce baví. A na prvním místě je pro nás stále spokojený host, který se k nám vrací,“ uzavírá hlavní myšlenku šéfkuchař.


Restaurace Malé Versailles

Křižíkova 422, 360 01 Karlovy Vary

Reservace: +420 725 542 398

Instagram: maleversailles

AKTUÁLNÍ ČÍSLO

Naši partneři

komora clen

Audi

smart 270x371 02

Paliy

Banner LaVino

Banner cafedock

Banner cafedock2

onix

Banner felixir

Banner lexus

Banner Lazne

Banner reviderm

Banner napoleon