Loading color scheme

Liudmila a Stanislav Trubnikovi

Majitelé společnosti Svatojánský pramen

Odkud pochází název vaší společnosti?
Firma Svatojánský pramen s.r.o. nese stejný název jako léčivý minerální pramen, který byl objeven nad Deštnou již roku 1599. Roku 1602 byl nad tímto zázračným pramenem minerální vody vystavěn kostelík
sv. Jana Křtitele, jehož průčelí je označeno latinským nápisem „Benedicite Fontes Domino“ schronogramem MDC (neboli „Blahořečte pramenu Páně“ 1600).
V tu dobu se zde konaly poutě za velké účasti lidu, o svátku svatého Jana Křtitele kostelík navštěvovalo až 8 000 poutníků, což započalo slávu deštenských lázní, vybudovaných v průběhu 17. století.
Významný literát, historik a pedagog Bohuslav Balbín je řadil mezi tři z nejvýznamnějších českých lázní, hned za Karlovy Vary a Teplice.
V lázních, které využívaly léčivého pramene, se uzdravilo mnoho lidí, především vojáků z třicetileté války. V 50. letech 18. století se zde léčilo 500–600 vojáků rekonvalescentů najednou. Později zájem o lázně upadl a voda byla pouze plněna do lahví a prodávána.

Jakým způsobem navazujete na tuto historii?
Jsme velice pyšní, že se naší společnosti podařilo vrátit k životu část historie České republiky a nyní vám přinášíme vynikající vodu s více než 400letou historií – Svatojánský pramen.
Jelikož jsme hrdi na historii našeho pramenu, na naší nové etiketě jsme zobrazili důležitá fakta, hlavně erb města Deštná. Zároveň, jsme díky historii a památnému místu dosáhli registrace chráněného názvu Svatojánský pramen u Úřadu průmyslového vlastnictví.

Jak dlouho působí vaše společnost na trhu?
Na trhu zabývajícím se výrobou a distribucí pramenité vody působíme od roku 1998.
V roce 2003 naše společnost koupila zaniklou sodovkárnu v obci Deštná u Jindřichova Hradce, která vlastnila zdroj pramenité vody s historií sahající až do roku 1599. Fabriku se podařilo zrekonstruovat v rámci programu OPPI Nemovitosti, za podpory EU. Jsme vybaveni novou moderní technologií. Stačíme vodu do velkých barelů a prodáváme je jak přímým odběratelům, tak podnikům, které ji rozváží po celé republice.
Svatojánský pramen s.r.o. vám může nabídnout k prodeji svoji značku kvalitní pramenité vody pod názvem Svatojánský pramen / pramenitá voda a také dle vyhlášky 275/2004 Sb. ze dne 28. dubna 2004 možnost stáčení vaší soukromé značky pramenité vody pod vaším názvem. Malým a středním podnikům i soukromým osobám nabízíme přímý odběr pramenité vody „Svatojánský pramen“ ve stáčírně za výhodnou maloobchodní cenu 60 CZK za barel 18,9 l, velkoobchodní cena – dohodou.

Jaké jsou vyhlídky pro blízkou budoucnost?
Pracujeme na projektu, který by měl spojit náš Svatojánský pramen se sportem.

Jaká je filozofie vašeho podnikání?
Filozofie naší práce je postavena na technickém zvládnutí výroby, která umožňuje dosáhnout vysoké kvality, produktivity práce, a také na vytrvalé snaze dodat pramenitou vodu, kterou bychom rádi nabídli celé své rodině.

Vaše tajemství úspěchu?
Tajemství úplně nemáme, ale určitě si zakládáme na tom, že úspěch jde ruku v ruce s každodenní prací celého týmu, s úctou ředitele k zaměstnancům a jejich důvěrou ke svému lídru.

Tel.: +420 777 760 260
trubnikov@svatojanskypramen.cz
Tel.: +420 777 729 555
vyroba@svatojanskypramen.cz
www.svatojanskypramen.cz

AKTUÁLNÍ ČÍSLO

Naši partneři

komora clen

Audi

smart 270x371 02

Paliy

Banner LaVino

Banner cafedock

Banner cafedock2

onix

Banner felixir

Banner lexus

Banner Lazne

Banner reviderm

Banner napoleon