Loading color scheme

Všichni na Petřín

Lucka Bílá měla sice na mysli Petřín v Praze, nicméně v našem případě se jedná o hotel Petřín v Jablonci nad Nisou.


Ikonická budova restaurace a hotelu s rozhlednou se tyčí nad Jabloncem nad Nisou a je z něj úchvatný výhled na město a na Jizerské hory. Z rozhledny je pak výhled na všechny okolní rozhledny a samozřejmě i na Ještěd.
Dům byl postaven v roce 1906 Richardem Fellinghauerem a sloužil stejně jako dnes k pohostinství s rozhlednou. Návrší se tehdy nazývalo podle jednoho ze zdejších obyvatel, ševce Nickelkoppe.
Počátkem roku 1934 si restaurant pronajal Hans Öser, který se ho pokoušel přejmenovat na Öserwarte (Öserova rozhledna). České pojmenování Petřín pak vzniklo až po roce 1945.
„Bohužel asi nikdo netuší, proč zrovna Petřín. Nicméně v tomto období to bylo poprvé a naposled, co objekt sloužil jako něco jiného než restaurace a hotel. Nacházel se zde dětský domov.“
Po loňském velkém úklidu a faceliftu dnes Petřín nabízí 22 pokojů, restauraci s prvorepublikovým menu, konferenční sál pro 100 osob, vinárnu a rozhlednu, na kterou vede rovných 100 schodů. Spolu s naším týmem jsme rodinným podnikem a tento fakt rádi promítáme i do péče o naše hosty.
Hotel nabízí ideální zázemí pro firemní akce, večírky, konference či školení a to i díky výhodné poloze nedaleko od Prahy. A v zimě je to do bílé stopy jen co by kamenem dohodil.

Zveme vás k nám do Jablonce, města skla a bižuterie.
Všichni na Petřín!
Za celý tým, Ivoš Konečný

AKTUÁLNÍ ČÍSLO

Naši partneři

komora clen

Audi

smart 270x371 02

Paliy

Banner LaVino

Banner cafedock

Banner cafedock2

onix

Banner felixir

Banner lexus

Banner Lazne

Banner reviderm

Banner napoleon