Loading color scheme

Jak se rodí hvězdy

Také jste chtěli být součástí okamžiku, kdy se zrodí hvězda? Kdy burácejí standing ovations a ve vzduchu je cítit esence něčeho výjimečného?

Takové štěstí mívají herci, tanečníci, módní návrháři, vizionáři, prostě ti, ke kterým chodí múzy častěji, než k jiným smrtelníkům. A pak také rodiče, nejbližší přátelé a patroni umělců, kteří svým výkonem umí rozrezonovat náš šestý smysl. Smysl pro krásu a umění. Podobné příběhy se dějí a vznikají díky vysoké pracovní morálce, kterou neudrží každý. Být hvězdou je pro odvážné, pokorné a sebevědomé. A nadané. Hledali jsme je mezi mladou generací, protože ta jednou bude součástí statusu své rodiny, města, státu, společnosti, ale třeba i něčí firmy. Chtěli jsme vědět, jak se daří talentům, a zda vůbec dokáže někdo z náctiletých v době pohodlí a hojnosti “dřít i snít”. Sen Charlotte Pelclové je nadpozemsky lehounký a rozhodně stojí za pozornost. Je totiž beztížný jako pírko bílé labutě, která ve 13 letech studuje v Moskvě na jedné z nejžádanějších baletních škol. Bydlí na internátě a denně protančí minimálně šest dlouhých intenzivních hodin. Domů, do Hradce Králové, cestuje za rodinou a přáteli dvakrát do roka.
Do Moskvy se nedostane jen tak někdo. Charlotte se díky svému nespornému talentu a hudebnímu cítění věnuje baletu a tanci od tří let. V šesti letech uspěla ve výběrovém procesu do baletní přípravky Národního divadla v Praze, kterou po čtyřech letech úspěšně absolvovala. Její píle ji vynesla až ke studiu na pražské konzervatoři. Každoročně se ke zkouškám přihlásí desítky dívek, šanci má jen nepatrná část z nich. Charlotte prošla mnoha dětskými rolemi a úspěchy, krom jiného si v roce 2015 a 2016 vytančila Grand Prix mezinárodního uměleckého festivalu Rigas Pavasaris a účinkovala s baletem Národního divadla. Ukáplo i několik dětských slziček - ač má Charlotte výjimečné nadání i tělesné dispozice, balet prostě bolí. A málokdo umí vyhrávat boj sám se sebou. Vytouženým zadostiučiněním pak byla pozvánka ke studiu na akademii Velkého divadla v Moskvě. Stalo se tak poté, co v roce 2018 trávila část prázdnin na master class v bulharském středisku Kamchia. Peníze na letenky sháněla celá rodina, aby Charlotte na významné cestě do Ruska doprovodila i její maminka, bývalá tanečnice a choreografka. To ona u své dcery rozpoznala talent a systematicky, ale opatrně ji vedla k ladnému, dokonalému pohybu. „Tažení” na Moskvu prožívaly společně a s velkou zvědavostí. Nejdůležitější bylo nezapomenout nic z baletního vybavení, zvládnout nepatrný jet lag, v ruské metropoli se rychle zorientovat a všude být včas. A samozřejmě uspět u přijímací komise sestavené z těch nejlepších baletních pedagogů. Povedlo se! Třináctiletá dívka z Východních Čech si vybojovala obrovskou příležitost studovat balet na Moscow State Academy of Choreography a naplnit tak svoje krédo: Tančím pro radost vám i sobě. Rodiče přiznávají, že v době “před Moskvou” často vídali povytažená obočí vlastních přátel, zda na dceru nemají vysoké nároky a zda Charlotte opravdu tanec miluje. Odvahou studovat v cizím městě, které je baletní ikonou, přesvědčila podezíravé okolí ona sama. Mladá dáma je nyní jedinou Češkou ve svém ročníku a i to zvedá její prestiž do budoucna. Bude tak ve svém ročníku jedinou Češkou, která v závěrečném roce složí baletní absolutoria a bude se ucházet o angažmá pro velké taneční scény. V ten okamžik s ní budou také její patroni, které stále pro podporu svého studia hledá, prožívat zrození hvězdy.

Prezentační video:
www.youtube.com/user/columbuscz
Foto Mgr. Petr Kleiner
(fota byla pořízena v podvodním prostředí).
Kontakt na zástupce Charlotte:
+420 777 938 958, vaclav.pelcl@seznam.cz

AKTUÁLNÍ ČÍSLO

Naši partneři

komora clen

PBP banner

Audi

smart 270x371 02

Paliy

Banner LaVino

Dali

Banner cafedock

Banner cafedock2

onix

Banner felixir

Banner lexus

Banner FF

Banner Lazne

Banner reviderm

Banner napoleon