Loading color scheme

Hermine Khalaf Pogosyan

Zakázkové šití, které přerostlo v módní značku

Do Česka se s rodiči přestěhovala, když jí bylo 5 let. Díky svému multikulturnímu životu už v 10 letech mluvila plynně čtyřmi jazyky (arménsky, česky, rusky, anglicky).
Díky velkému důrazu rodičů na studium velmi rychle pochopila, že pouze vzdělání a tvrdá dřina může později vyústit ve velké věci.
I přes to však studium na střední návrhářské škole v Praze nedokončila, jelikož odmítala absolvovat praxe jako prodavačka v módních řetězcích. Místo toho se rozhodla zdokonalovat své šití a propracovat se na úroveň, kde se s milimetrovou přesností kontrolují i téměř neviditelné švy.
U svých arménských strýců, kteří provozovali zakázková krejčovství, šila mezi ostatními dospělými švadlenami. Učila se od nich a získávala cenné zkušenosti z opravdové praxe.
Vydělávat přitom začala už při škole, kdy ve svém pokojíčku šila na zemi šaty pro své kamarádky na maturitní plesy.
Přísná výchova a důraz na studium ve spojení s kulturou zakázkového šití na Východě vedla k tomu, že se Hermine na 3 roky odstěhovala do ruského Krasnodaru, kde má šití na míru častokrát mnohem větší hodnotu než značkové oblečení, a to i v případě, že zakázka není pro prestižního klienta. Právě zde se Hermine naučila kromě kvality dbát i na potřeby a přání svých zákazníků.
Po této zkušenosti se Hermine vrátila zpět do České republiky a zhruba po roce a půl se rozhodla založit vlastní značku Hermine Khalaf Pogosyan. Po bohatých zkušenostech u předních českých návrhářů, kde si zároveň ujasnila, kterých chyb se chce vyvarovat a po sezóně lektorování pro nejprestižnější časopis o šití Burda bylo načase vzít svou kariéru do vlastních rukou.
Nyní jsou to již 2 roky, co i Vy můžete navštívit ateliér HKP na pražských Vinohradech a nechat si ušít svůj jedinečný kousek oblečení.
Produkce značky se navíc rozrostla o “Ready To Wear“ kolekce, tudíž mimo zakázkovou výrobu, kde převládají společenské šaty a dámské kostýmy, je možné zakoupit i módu na denní nošení, u které je kladen důraz na kvalitu látek, ze kterých se šije. Tílka z italského hedvábí, kabáty z nejkvalitnějšího kašmíru z daleké Číny, vyšívané látky z Indie a Arabských zemí… Na kvalitních látkách se tu zkrátka nešetří!
Když se rozhodnete navštívit ateliér HKP, musíte nejdříve pochopit proč a jak se zde oblečení tvoří. Musíte Hermine poznat osobně, abyste chtěli oblečení, které vytváří, protože nezáleží jen na tom co vytváří, ale jak tvoří. Poznat filozofii značky. Její principy a zásady. To je to, na čem Hermine záleží.
Za značkou, která dnes obléká slavné herečky, zpěvačky a ženy všech věkových kategorií napříč celou Českou a Slovenskou republikou stojí manželé Marsel a Hermine, kteří kategoricky vyvrací mýty o tom, že spolu manželské páry nemohou pracovat. Naopak si nedokáží představit práci jeden bez druhého. Marsel má po celoživotní praxi
v oblasti business developmentu a marketingu na starost vedení a kreativní propagaci značky, zatímco Hermine se stará o uměleckou část zahrnující kolekce, šití a udržování kvality řemeslné práce.
Oběma velmi záleží na tom, aby každý z jejich zákazníků chápal, proč značka HKP existuje a co se snaží lidem předat. Chtějí, aby lidé oblečení vnímali, včetně jeho švů a zpracování. Každému z klientů na první schůzce představí vývoj značky, pečlivě vysvětlí historii a funkčnost používaných látek, jaké výhody daný materiál má a zároveň kolik stojí a proč.
Snaží se být maximálně transparentní a svým klientům otevřeně představují cenotvorbu.
Každý klient tedy přesně ví, za co platí.
Společně tvrdí, že správná firma se pozná především podle toho, jak umí řešit problémy, které se čas od času mohou vyskytnout. Každý problém vítají, protože tak mohou klientům předvést, že i přes jejich snahu o naprostou dokonalost, jsou schopni z nedokonalosti vytvořit vizitku perfektní služby.

AKTUÁLNÍ ČÍSLO

Naši partneři

komora clen

Audi

smart 270x371 02

Paliy

Banner LaVino

Banner cafedock

Banner cafedock2

onix

Banner felixir

Banner lexus

Banner Lazne

Banner reviderm

Banner napoleon