Loading color scheme

Zakladatelky Equestrians

Chtěly jsme mít obchod Chtěly jsme mít obchod s koňským vybavením, do něhož bychom samy rády zašly

Značka Equestrians se zrodila ze společného nápadu dvou sester, které se rozhodly svou vášeň ke koním přetvořit ve vlastní obchod s jezdeckým oblečením a potřebami. Nyní Lada a Miriam Viesnerovy ve své pražské prodejně a na e-shopu equestrians.cz nabízejí ostatním milovníkům koní pestrou nabídku více než 70 kvalitních a exkluzivních značek včetně nejnovějších kolekcí. Celá řada z nich není na českém trhu běžně k dostání.

Ze sester Lady a Miriam se staly obchodní partnerky před třemi lety a od té doby se navzájem skvěle doplňují. Nabídku ve své prodejně neustále rozšiřují o specializované potřeby a doplňky pro koně. Jak samy sestry přiznávají, jejich hlavní myšlenkou bylo přijít s originálním způsobem prezentace produktů a cílem odlišit se od ostatních jezdeckých obchodů v zemi.

 

Jak vás napadlo založit obchod Equestrians?

Lada Viesnerová: Tento nápad jsme dostaly v roce 2016, když jsme byly společně na jezdeckých závodech v Olomouci. Objevily jsme tam značky, o nichž jsme nikdy předtím neslyšely a které byly velmi těžko k dostání. Proto nás napadlo, že by bylo skvělé, pokud bychom měly obchod s trochu odlišnou prezentací výrobků, kam bychom my samy rády zašly. Název Equestrians a naše modrozlaté logo dobře doplňuje to, jaký náš obchod je a komu je určen.

Miriam Viesnerová: Zejména nám šlo o to, abychom se odlišily od ostatních obchodů s vybavením pro koně a jezdce, kterých je spousta. Všechny ale nabízejí identické značky. Tomu jsme se chtěly vyvarovat a udělat to jinak. Věděly jsme totiž, že se to dá udělat i jinak a mnohem lépe. Zároveň jsme věděli, že nejde pouze o zboží, ale také o kvalitní služby a obsluhu.

 

Co je pro vás největší motivací?

MV: Pro mě je to nejednoznačně spokojenost klienta. Vždy mě potěší, když obdržíme hezkou zpětnou vazbu od zákazníků na Facebooku, kteří u nás nakoupili zboží, které jim dobře slouží. To nás motivuje k vybírání dalších nových a exkluzivních značek, které podle nás budou pro naše zákazníky zajímavé. Prakticky každý měsíc jednáme s novými dodavateli a neustále hledáme, čím zákazníkům udělat radost.

LV: Motivací jsou pro mě trendy a novinky, jež se dobře prolínají s fitness. Ježdění na koni představuje pro zdravého člověka ideální trénink, při němž si protáhne a procvičí celé tělo. Baví mě nacházet značky a zboží, které kombinuje eleganci s funkčností.

 

Jaké zajímavé značky ve vaší radotínské prodejně najdeme?

MV: Pro mě je jednou z nejzajímavějších značek určitě francouzská firma Horse Pilot a Vestrum.

LV: Já považuji za zajímavou zase značku Cavalleria Toscana. Nabízí jezdecké a volnočasové oblečení, které mě zajímá nejvíce. Tato italská firma je díky ojedinělému způsobu zpracování oděvu opravdu unikátní a kvalita produktů je patrná na první pohled. Mezi další značky, které si zaslouží pozornost, patří jednoznačně LeMieux, PS of Sweden a Equestrian Stockholm.

 

Co dalšího váš obchod nabízí?

LV: Zákazník má možnost si nabízené zboží personalizovat. Například u jezdeckého saka si lze vybrat nejen jeho barvu, ale i materiál, z něhož je sako vyrobeno či dokonce tvar knoflíků. Při vybírání bot si zase můžete nechat přizpůsobit podle vlastního vkusu i jejich prošívání, barevné zdobení či třeba kamínky. Doba dodání bot vyrobených na míru se pohybuje kolem šesti týdnů.

 

Dokážete obsloužit i zákazníky, kteří s jezdectvím začínají? Co je nejdůležitější?

MV: Samozřejmě. Prioritou je rozhodně ochranná helma. V případě spadnutí z koně bez helmy a udeření se do hlavy je velmi pravděpodobné, že už se na koně znovu neposadíte.

LV: Nejdůležitější je helma a ochranná vesta. To platí i v případě rekreačního ježdění. Neměli byste zapomenout ani na kvalitní jezdecké boty a jezdecké kalhoty. Toto vybavení vás vyjde zhruba na 10 000 korun, dětské vybavení je přibližně o polovinu levnější.

 

Povězte nám něco více o vašem klubu Equestrians.

LV: Náš klub nabízí opravdu širokou škálu služeb. Klienti si u nás mohou zařídit ustájení koní do různě velkých boxů. Celkem nabízíme tři typy ustájení koní a cena se vždy odvíjí od velikosti boxu.

MV: V našich stájích je k dispozici také solárium, kolotoč pro koně či turnajové boxy vhodné při soustředění. Zakládáme si na špičkové péči o koně, kvalitě všech poskytovaných služeb a osobním přístupu. V případě zájmu tak není problém probrat individuální požadavky.

 

Equestrians Store je obchod
specializující se na prodej
jezdeckého oblečení a potřeb.

Zaměřuje se na výběr kvalitního zboží, které splňuje nejvyšší standardy luxusu, elegance a funkčnosti.

Záruku profesionálních služeb a individuálního přístupu ke klientovi naleznete v kamenném obchodě Equestrians v pražském Radotíně.

Začátkem roku 2020 dojde k přestěhování prodejny na Smíchov. Neváhejte sledovat Equestrians na webu equestrians.cz a sociálních sítích, kde se dozvíte o nových kolekcích a dalších událostech jako první.


Výpadová 1676/4A, 153 00 Praha 5 – Radotín


www.equestrians.cz

 

 

AKTUÁLNÍ ČÍSLO

Naši partneři

komora clen

PBP banner

Audi

smart 270x371 02

Paliy

Banner LaVino

Dali

Banner cafedock

Banner cafedock2

onix

Banner felixir

Banner lexus

Banner FF

Banner Lazne

Banner reviderm

Banner napoleon