Loading color scheme

Zakladatelky Equestrians

Chtěly jsme mít obchod Chtěly jsme mít obchod s koňským vybavením, do něhož bychom samy rády zašly

Značka Equestrians se zrodila ze společného nápadu dvou sester, které se rozhodly svou vášeň ke koním přetvořit ve vlastní obchod s jezdeckým oblečením a potřebami. Nyní Lada a Miriam Viesnerovy ve své pražské prodejně a na e-shopu equestrians.cz nabízejí ostatním milovníkům koní pestrou nabídku více než 70 kvalitních a exkluzivních značek včetně nejnovějších kolekcí. Celá řada z nich není na českém trhu běžně k dostání.

Ze sester Lady a Miriam se staly obchodní partnerky před třemi lety a od té doby se navzájem skvěle doplňují. Nabídku ve své prodejně neustále rozšiřují o specializované potřeby a doplňky pro koně. Jak samy sestry přiznávají, jejich hlavní myšlenkou bylo přijít s originálním způsobem prezentace produktů a cílem odlišit se od ostatních jezdeckých obchodů v zemi.

 

Jak vás napadlo založit obchod Equestrians?

Lada Viesnerová: Tento nápad jsme dostaly v roce 2016, když jsme byly společně na jezdeckých závodech v Olomouci. Objevily jsme tam značky, o nichž jsme nikdy předtím neslyšely a které byly velmi těžko k dostání. Proto nás napadlo, že by bylo skvělé, pokud bychom měly obchod s trochu odlišnou prezentací výrobků, kam bychom my samy rády zašly. Název Equestrians a naše modrozlaté logo dobře doplňuje to, jaký náš obchod je a komu je určen.

Miriam Viesnerová: Zejména nám šlo o to, abychom se odlišily od ostatních obchodů s vybavením pro koně a jezdce, kterých je spousta. Všechny ale nabízejí identické značky. Tomu jsme se chtěly vyvarovat a udělat to jinak. Věděly jsme totiž, že se to dá udělat i jinak a mnohem lépe. Zároveň jsme věděli, že nejde pouze o zboží, ale také o kvalitní služby a obsluhu.

 

Co je pro vás největší motivací?

MV: Pro mě je to nejednoznačně spokojenost klienta. Vždy mě potěší, když obdržíme hezkou zpětnou vazbu od zákazníků na Facebooku, kteří u nás nakoupili zboží, které jim dobře slouží. To nás motivuje k vybírání dalších nových a exkluzivních značek, které podle nás budou pro naše zákazníky zajímavé. Prakticky každý měsíc jednáme s novými dodavateli a neustále hledáme, čím zákazníkům udělat radost.

LV: Motivací jsou pro mě trendy a novinky, jež se dobře prolínají s fitness. Ježdění na koni představuje pro zdravého člověka ideální trénink, při němž si protáhne a procvičí celé tělo. Baví mě nacházet značky a zboží, které kombinuje eleganci s funkčností.

 

Jaké zajímavé značky ve vaší radotínské prodejně najdeme?

MV: Pro mě je jednou z nejzajímavějších značek určitě francouzská firma Horse Pilot a Vestrum.

LV: Já považuji za zajímavou zase značku Cavalleria Toscana. Nabízí jezdecké a volnočasové oblečení, které mě zajímá nejvíce. Tato italská firma je díky ojedinělému způsobu zpracování oděvu opravdu unikátní a kvalita produktů je patrná na první pohled. Mezi další značky, které si zaslouží pozornost, patří jednoznačně LeMieux, PS of Sweden a Equestrian Stockholm.

 

Co dalšího váš obchod nabízí?

LV: Zákazník má možnost si nabízené zboží personalizovat. Například u jezdeckého saka si lze vybrat nejen jeho barvu, ale i materiál, z něhož je sako vyrobeno či dokonce tvar knoflíků. Při vybírání bot si zase můžete nechat přizpůsobit podle vlastního vkusu i jejich prošívání, barevné zdobení či třeba kamínky. Doba dodání bot vyrobených na míru se pohybuje kolem šesti týdnů.

 

Dokážete obsloužit i zákazníky, kteří s jezdectvím začínají? Co je nejdůležitější?

MV: Samozřejmě. Prioritou je rozhodně ochranná helma. V případě spadnutí z koně bez helmy a udeření se do hlavy je velmi pravděpodobné, že už se na koně znovu neposadíte.

LV: Nejdůležitější je helma a ochranná vesta. To platí i v případě rekreačního ježdění. Neměli byste zapomenout ani na kvalitní jezdecké boty a jezdecké kalhoty. Toto vybavení vás vyjde zhruba na 10 000 korun, dětské vybavení je přibližně o polovinu levnější.

 

Povězte nám něco více o vašem klubu Equestrians.

LV: Náš klub nabízí opravdu širokou škálu služeb. Klienti si u nás mohou zařídit ustájení koní do různě velkých boxů. Celkem nabízíme tři typy ustájení koní a cena se vždy odvíjí od velikosti boxu.

MV: V našich stájích je k dispozici také solárium, kolotoč pro koně či turnajové boxy vhodné při soustředění. Zakládáme si na špičkové péči o koně, kvalitě všech poskytovaných služeb a osobním přístupu. V případě zájmu tak není problém probrat individuální požadavky.

 

Equestrians Store je obchod
specializující se na prodej
jezdeckého oblečení a potřeb.

Zaměřuje se na výběr kvalitního zboží, které splňuje nejvyšší standardy luxusu, elegance a funkčnosti.

Záruku profesionálních služeb a individuálního přístupu ke klientovi naleznete v kamenném obchodě Equestrians v pražském Radotíně.

Začátkem roku 2020 dojde k přestěhování prodejny na Smíchov. Neváhejte sledovat Equestrians na webu equestrians.cz a sociálních sítích, kde se dozvíte o nových kolekcích a dalších událostech jako první.


Výpadová 1676/4A, 153 00 Praha 5 – Radotín


www.equestrians.cz

 

 

AKTUÁLNÍ ČÍSLO

Naši partneři

komora clen

Audi

smart 270x371 02

Paliy

Banner LaVino

Banner cafedock

Banner cafedock2

onix

Banner felixir

Banner lexus

Banner Lazne

Banner reviderm

Banner napoleon