Loading color scheme

BcA. Lucie Gelemová

Výtvarnice. Věk: 38. Znamení: Kozoroh.Místo narození: České Budějovice

Lucie Gelemová je novodobá česká malířka originálních autorských děl.
Začala s kresbou a malbou jako samouk. Skrze umění formuluje nelehké osobní prožitky, niterné pohnutky a dojmy ze svého života. Obrazy tak zachycují i jistou formu dekadence, která je přenesena z každodenních zážitků ze světa kolem ní.
Ve 23 letech se Lucie vypravila do Londýna, kde byla oslovena židovskou malířkou Barbarou Jackson, pod jejímž vedením se začala umělecky rozvíjet na denním studiu v institutu Archer Academy.
Po tříletém pobytu v Londýně se vrátila zpět do vlasti, kde absolvovala kurz arteterapie při Masarykově univerzitě v Brně a půlroční kurz malby v ateliéru Jaroslava Platila v Českých Budějovicích.
Od roku 2014 do roku 2017 studovala na vysoké umělecké škole ART & DESIGN INSTITUT v Praze, který úspěšně zakončila státní zkouškou. Dále se zdokonaluje a postupně začíná pronikat se svými obrazy do veřejných galerií i soukromých sbírek.
Významný historik umění a výtvarný kritik PhDr. Jiří Hlušička řekl: „Lucie Gelemová – ať už záměrně nebo bezděčně – navazuje na odkaz českého moderního umění a usiluje objevit pro sebe vlastní východisko. Zdá se mi, že jí má mnohé co říci náš syntetický kubismus, lépe řečeno poznatky, které si z něho odvodil Josef Čapek ve svých komorních dílech z první poloviny 30. let minulého století. Také ona totiž zakládá své figurální, krajinářské obrazy a zátiší na zjednodušené lineární osnově a na plošné projekci objemů, tedy na prostředcích, jimž zároveň člení a rytmizuje obrazovou plochu. Preferuje čisté barvy, z jimiž do značné míry těží významové vyznění svých obrazů. Ty většinou počítají s úsměvnou stylizací, jindy tíhnou k pohádkově odstíněnému sdělení nebo do poloh imaginativních. Domnívám se, že jde o úsilí, které je hodno pozornosti.“

Patřím mezi lidi, kteří milují přírodu, jsou věrnými přáteli, oddanými partnery a občas zlobí.
Nemám ráda, když někdo lže a vědomě ubližuje dalším lidem, zvířatům a přírodě.
V životě mne nejvíce ovlivnili prarodiče a ve 14 letech úmrtí mé mladší sestry.
Všichni občas musíme trpět.
Žít znamená dýchat.
Líbí se mi upřímnost, moudrost, statečnost, život na venkově, naše česká zem a řeč, československé filmy a československé pohádky, lidové písně, fuchsiová barva, běhat v létě v dešti po louce, zažívat zázraky…
Doufám, že jednou budu moci vychovat dvě vlastní zdravé, moudré a krásné děti po boku báječného milujícího manžela (na venkově).
Je důležité mít na paměti, že žijeme jen jeden život.
Prahu mám ráda, avšak Český Krumlov miluji.
Má nejoblíbenější vůně je vůně lesa.
Mým nejoblíbenějším jídlem je čerstvý křupavý chléb s máslem.
Mým oblíbeným sportem je sbírání hub, borůvek, šípků a pečení koláčů. ☺
Radost mi vždy dokáže udělat sluníčko a nějaký dobrý zákusek.
Mé tajemství úspěchu… „Úspěch je potomkem odvahy.“ a „Tajemství úspěchu je dělat obvyklé věci neobvykle dobře.“ řekli Benjamin Disraeli a John Davison Rockefeller, a to je mi sympatické.

AKTUÁLNÍ ČÍSLO

Naši partneři

komora clen

Audi

smart 270x371 02

Paliy

Banner LaVino

Banner cafedock

Banner cafedock2

onix

Banner felixir

Banner lexus

Banner Lazne

Banner reviderm

Banner napoleon