Loading color scheme

18. Ročník předávání mezinárodních cen Trebbia

Praha, 16. června 2019 – Nadační fond Trebbia ve spolupráci s Českou televizí a Galerií MIRO uspořádali již 18. ročník předávání Mezinárodních cen Trebbia. Tento galavečer se uskutečnil v neděli 16. června 2019 ve Španělském sále Pražského hradu v Praze. Slavnostní ceremoniál byl odvysílán Českou i Slovenskou televizí. A také poprve živě v simultánním anglickém překladu na kanálu YouTube Trebbia Foundation.


Trebbia je mezinárodní ocenění, které vzniklo v roce 2000 jako výraz uznání a poděkování podnikatelům, mecenášům a umělcům. Návrhy kandidátů na Mezinárodní cenu Trebbia předkládají Nadačnímu fondu Trebbia osobnosti a instituce ze všech zemí světa. Laureáty vybírá Mezinárodní nominační komitét, který tvoří známé osobnosti ze světa kultury, byznysu a politiky.
Záštitu nad 18. ročníkem Benefičního galavečera Trebbia převzali: Antonín Staněk, ministr kultury České republiky, Ľubica Laššáková, ministryně kultury Slovenské republiky, Mezinárodní ceny Trebbia se udělují v těchto kategoriích: za podporu kultury a umění, za tvůrčí činnost, za přínos k dialogu národních kultur, za celoživotní dílo.
Součástí slavnostního ceremoniálu byla dražba obrazů od známých osobností, které nejsou profesionálními výtvarníky: Kateřina Brožová, Juraj Jakubisko a Ronnie Wood. Dražil se také obraz od akademického malíře Andreje Smoláka, který byl vystaven v roce 2005 na Severním pólu. Výnos z dražby byl předán Nadačnímu fondu Trebbia.
Trebbii 2019 získali: Milan Fiľo (*1967), Slovensko – podnikatel a filantrop, Hannes Schmid (*1946), Švýcarsko – umělecký fotograf a filantrop, hudební skupina Čechomor, Česká republika, Thomas Keneally (*1935), Austrálie – prozaik a dramatik, Oksana Lyniv (*1978), Ukrajina – dirigentka, Marián Lapšanský (*1947), Slovensko – klavírní virtuos a pedagog, Karel Gott (*1939), Česká republika – zpěvák.

AKTUÁLNÍ ČÍSLO

Naši partneři

komora clen

Audi

smart 270x371 02

Paliy

Banner LaVino

Banner cafedock

Banner cafedock2

onix

Banner felixir

Banner lexus

Banner Lazne

Banner reviderm

Banner napoleon