Loading color scheme

18. Ročník předávání mezinárodních cen Trebbia

Praha, 16. června 2019 – Nadační fond Trebbia ve spolupráci s Českou televizí a Galerií MIRO uspořádali již 18. ročník předávání Mezinárodních cen Trebbia. Tento galavečer se uskutečnil v neděli 16. června 2019 ve Španělském sále Pražského hradu v Praze. Slavnostní ceremoniál byl odvysílán Českou i Slovenskou televizí. A také poprve živě v simultánním anglickém překladu na kanálu YouTube Trebbia Foundation.


Trebbia je mezinárodní ocenění, které vzniklo v roce 2000 jako výraz uznání a poděkování podnikatelům, mecenášům a umělcům. Návrhy kandidátů na Mezinárodní cenu Trebbia předkládají Nadačnímu fondu Trebbia osobnosti a instituce ze všech zemí světa. Laureáty vybírá Mezinárodní nominační komitét, který tvoří známé osobnosti ze světa kultury, byznysu a politiky.
Záštitu nad 18. ročníkem Benefičního galavečera Trebbia převzali: Antonín Staněk, ministr kultury České republiky, Ľubica Laššáková, ministryně kultury Slovenské republiky, Mezinárodní ceny Trebbia se udělují v těchto kategoriích: za podporu kultury a umění, za tvůrčí činnost, za přínos k dialogu národních kultur, za celoživotní dílo.
Součástí slavnostního ceremoniálu byla dražba obrazů od známých osobností, které nejsou profesionálními výtvarníky: Kateřina Brožová, Juraj Jakubisko a Ronnie Wood. Dražil se také obraz od akademického malíře Andreje Smoláka, který byl vystaven v roce 2005 na Severním pólu. Výnos z dražby byl předán Nadačnímu fondu Trebbia.
Trebbii 2019 získali: Milan Fiľo (*1967), Slovensko – podnikatel a filantrop, Hannes Schmid (*1946), Švýcarsko – umělecký fotograf a filantrop, hudební skupina Čechomor, Česká republika, Thomas Keneally (*1935), Austrálie – prozaik a dramatik, Oksana Lyniv (*1978), Ukrajina – dirigentka, Marián Lapšanský (*1947), Slovensko – klavírní virtuos a pedagog, Karel Gott (*1939), Česká republika – zpěvák.

AKTUÁLNÍ ČÍSLO

Naši partneři

komora clen

PBP banner

Audi

smart 270x371 02

Paliy

Banner LaVino

Dali

Banner cafedock

Banner cafedock2

onix

Banner felixir

Banner lexus

Banner FF

Banner Lazne

Banner reviderm

Banner napoleon