Loading color scheme

Profesor Pavel Pafko je laureátem Ceny Arnošta Lustiga

Cenu Arnošta Lustiga za odvahu, statečnost, lidskost a spravedlnost, udělenou za rok 2020, získal český břišní a hrudní chirurg profesor Pavel Pafko.

Ten v letech 1992–2010 působil jako přednosta III. chirurgické kliniky 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze a Fakultní nemocnice Motol a v roce 1997 provedl se svým týmem první transplantaci plic na území České republiky. V roce 2016 byl pasován na rytíře českého lékařského stavu.
Cenu převzal z rukou předsedy Senátu Miloše Vystrčila a předsedy Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka, kteří jsou členy Čestného výboru ceny, a předsedy Čestného výboru ceny profesora Jana Pirka
v Rezidenci primátora hl. m. Prahy.
Cena Arnošta Lustiga, založená v roce 2011 Česko-izraelskou smíšenou obchodní komorou, se uděluje každoročně jednomu z žijících českých občanů, který se obdobným způsobem jako Arnošt Lustig příkladně zasloužil o udržení a rozvoj celospolečenských hodnot, jakými jsou zejména odvaha a statečnost, lidskost a spravedlnost. „Profesor Pafko svými životními postoji a činností splňuje všechna čtyři kritéria, za něž je Cena Arnošta Lustiga udílena, tedy odvahu, statečnost, lidskost a spravedlnost,“ řekl profesor Jan Pirk.

AKTUÁLNÍ ČÍSLO

Naši partneři

komora clen

Audi

smart 270x371 02

Paliy

Banner LaVino

Banner cafedock

Banner cafedock2

onix

Banner felixir

Banner lexus

Banner Lazne

Banner reviderm

Banner napoleon