Loading color scheme

Markéta Fassati

Kdo by čekal od uznávané operní pěvkyně a multižánrové zpěvačky Markéty Fassati život a chování velké divy, byl by mile překvapen. Mladá talentovaná umělkyně, která se narodila do významné muzikantské rodiny, by mohla svým krásným hlasem a uměním jen ohromovat své publikum a nechat se obdivovat. Místo toho kromě zpěvu ještě vymýšlí a realizuje projekty, které hudbu, jež je jejím posláním, posouvají na zcela novou úroveň.

Číst více

JUDr. Martin Grubner

Zakladatel advokátní kanceláře Grubner Legal, zakládající člen Mezinárodního sdružení Lawyers Cooperation se sídlem Amsterdamu, člen evropského advokátního spolku německy mluvících právníků DACH, člen kontrolní rady České advokátní komory.

Číst více

Příběh Hermine. Zakázkové šití, které přerostlo v módní značku

V tvorbě módní návrhářky Hermine Khalaf Pogosyan najdeme téměř vše, co se snad jen z části dá vytvořit na šicím stroji. Snaží se své modely pozdvihnout na vyšší úroveň především vysokou kvalitou zpracování, na kterém si zakládá. Aby své umění mohla vysvětlit a ukázat světu, rozhodla se specializovat na dámské kostýmy, saka a kabáty, kde každý detail hraje roli. Klientky si velmi rychle začaly uvědomovat rozdíl mezi běžnou kvalitou ušití a kvalitou Hermine, a tak bylo nutné rozšířit portfolio služeb i o šaty a večerní róby. Běžnému oku neviditelné rozdíly však tvoří i samotné zpracování, zdobení a šití šatů. A představte si, že vše začnete poznávat i vy, po první návštěvě ateliéru Hermine Khalaf Pogosyan.

Číst více

Českomoravská asociace podnikatelek a manažerek - ČMAPM

ČMAPM je dobrovolná organizace založená na solidaritě žen podnikatelek a jejich ochotě pomoci ostatním ženám podnikatelkám a manažerkám uplatnit se v profesním životě, naučit se jej skloubit nejen s rodinným životem, ale i se  svým osobním rozvojem. ČMAPM je od roku 1995 asociací s nejdelší tradicí v České republice a s největší funkční sítí na regionální, národní i mezinárodní úrovni.ČMAPM je dobrovolná organizace založená na solidaritě žen podnikatelek a jejich ochotě pomoci ostatním ženám podnikatelkám a manažerkám uplatnit se v profesním životě, naučit se jej skloubit nejen s rodinným životem, ale i se  svým osobním rozvojem. ČMAPM je od roku 1995 asociací s nejdelší tradicí v České republice a s největší funkční sítí na regionální, národní i mezinárodní úrovni.

Číst více

Velebný & Fam

Krásy vlajek a erbů už obdivovalo mnoho z nás. Málokdo se ale pozastavil a zapřemýšlel nad tím, kdo stojí za tak nevšední prací. V Česku žije rodina, která má za sebou doslova třistaletou tradici ve vyšívání takto specifických záležitostí. Jedná se o firmu Velebný & Fam s.r.o., v jejímž čele stojí manželé Hana a Zdeněk Velební. Zdeněk Velebný je člověk, kterého když potkáte, máte pocit jako byste se vrátili do minulosti a stáli před Ferdinandem d’Este arcivévodou rakouským.

Číst více

Oldřich Lomecký

Narodil se 9. 1. 1957 v Praze. Po absolvování Fakulty elektrotechniky ČVUT pracoval jako konstruktér elektronických měřicích systémů televizních vysílačů, poté jako obchodní ředitel divize měřicích přístrojů v Tesle se zaměřením na export. Na stáži na ekonomické fakultě v belgickém Lutychu se posléze věnoval mezinárodnímu obchodnímu právu, ekonomice a účetním standardům Evropské unie. Po návratu pracoval v pozici ředitele a obchodního ředitele v několika menších soukromých společnostech zabývajících se mezinárodním obchodem a turistickým ruchem. Starostou MČ Praha 1 byl zvolen 30. 11. 2010. Kromě toho je také 1. místostarostou České obce sokolské, kde dříve mnoho let manažersky působil. Mezi jeho hlavní koníčky patří tenis, šachy, historie, literatura faktu a sklenička dobrého vína.

Číst více

Simple realism Rinat&Lilia AnimaeV

Je známo, že muž se stává velkým díky svému povolání, a pokud je vedle něj žena, která v něj věří, pak jistě dosáhne úspěchu. Když člověk ví, že ho žena miluje, dává mu stimul být ještě lepším a silnějším. Kdo ví, jakým by byl osud našich oblíbených hudebníků, umělců, spisovatelů nebo režisérů, kdyby vedle sebe neměli milované ženy.

Číst více

Ing. Vladislav Stanko, MBA, LL.M.

Zakladatel a managing director for EU, Serbia and Russia EUROPEAN INSTITUTE OF BUSINESS AND PUBLIC EDUCATION v Praze, ČR

Vladislav Stanko je vlastenec, filantrop, úspěšný podnikatel, který působí v ČR, SR i mimo EU, a od prosince 2018 poslanec města Košice. Dlouhodobě sponzoruje charitativní projekty jako například Pomozte dětem NROS a ČT, Nadaci Dagmar a Václava Havlových Vize 97, Krása pomoci Miss World 2006 Taťány Gregor Brzobohaté (Kuchařové), Archa Chantal založené Chantal Poullain-Polívkovou, Nadační fond TREBBIA, Miss World DEAF, Miss Folklór, Mistrovství světa IPCA handicapovaných v šachu a další projekty.

Číst více

AKTUÁLNÍ ČÍSLO

Naši partneři

komora clen

Banner LaVino

Dali

Banner cafedock

Banner cafedock2

Banner felixir

Banner lexus

Banner FF

Banner Lazne

Banner reviderm

Banner spa

Banner vino

Banner napoleon