Loading color scheme

Kateřina Haring

Prezidentka Českomoravské asociace podnikatelek a manažerek

Viceprezidentka Femmes Chefs D’Entreprises Mondiales (světová asociace žen podnikatelek) pro Evropu

Spolumajitelka a jednatelka  DYNAMIC GROUP spol. s r.o.

Jste prezidentkou ČMAPM a zároveň zastáváte třetí nejvyšší funkci ve světové asociaci FCEM. Jak vše zvládáte časově propojit se svým byznysem a rodinou?
Občas to bývá velmi náročné, hlavně psychicky, kdy je potřeba ke stejnému datu na všech třech frontách udělat, co je právě důležité a nezbytné. Určitě by se to nedalo stíhat a zvládat bez porozumění a pomoci manžela a mých rodičů. Pokud nejsem v zahraničí, tak každé ráno vařím dceři snídani, dělám svačinu a vodím ji do školy. Večery bývají hektické, protože se píšou úkoly a dcera má dost kroužků. Když se mi nakupí více povinností a úkolů, tak vstávám hodně brzy ráno a pracuji, to je největší klid. Víkendy se snažím nepracovat, ale občas to nejde. No a když mám pocit, že už to přerůstá přes hlavu, tak jdu relaxovat na masáž, trochu přehodnotím priority (ty pracovní) a zase jedu dál.

Stavíte expozice na veletrzích po celém světě. Kterou považujete za nejúspěšnější?
Nejúspěšnější? Úspěšné jsou ty, po kterých se klient vrátí a chce další spolupráci… Takových klientů máme většinu. Ale za úspěch například považuji získání jednoho klienta, o kterého jsem usilovala 8 let. Mezi ty nejzajímavější určitě patřila expozice ve tvaru ledové kry, na ploše 400 m2. Byla to stavba nepravidelného tvaru, velmi náročná na statiku i schvalovací proces. Povrch byl ledově třpytivý, prostě dokonalý. A klient i návštěvníci veletrhu byli nadšení – to pochopíte, když se chodí dívat a několikrát dokola si to obejdou a fotí.

Jaké jsou dle Vás silné stránky úspěšné ženy podnikatelky?
Podle mě to, když máte v rovnováze vše, co považujete za důležité pro svou pohodu a když jste v pohodě a harmonii i s nejbližšími lidmi. Mně se osvědčilo toto: zůstávat v klidu i v těch nejvyhrocenějších situacích, kdy si říkáte, že už to prostě nedáte. Vše má vždy řešení, i když ho momentálně nevidíte. Opravdu se mi to osvědčilo mnohokrát. Neberu si věci osobně, pokud mě někdo kritizuje, neplýtvám energií, abych mu vysvětlovala, že nemá pravdu. Vždyť je to jeho názor... No a k tomu všemu mám velkou vnitřní disciplínu. Držím slovo. Nehledejte u mě samozřejmost a sebevědomí – to se stále učím. Nemám odpověď na každou otázku a spoustu věcí neumím, ale snažím se dělat maximálně dobře to, co si myslím nebo vím, že mi jde. Neustále se učím, situacemi, stýkáním se s lidmi, nasloucháním. Podle mě je a může být úspěšný v podnikání každý člověk, který se bude věnovat tomu, co dělá rád a co mu jde, i když je někdy těžké to objevit. Někomu to půjde samo a bude rychle dosahovat skvělých hospodářských výsledků a někdo tomu bude muset obětovat více času.

AKTUÁLNÍ ČÍSLO

Naši partneři

komora clen

Audi

smart 270x371 02

Paliy

Banner LaVino

Banner cafedock

Banner cafedock2

onix

Banner felixir

Banner lexus

Banner Lazne

Banner reviderm

Banner napoleon