Loading color scheme

Martina Ungrová

CEO Datasys

 

Ženy do technologií a inovací patří. Zářným příkladem je Martina Ungrová, generální ředitelka rodinné IT firmy DATASYS s.r.o. Má sice právnické vzdělání, uplatnění ale našla v manažerských pozicích, v nichž svůj leadership opírá o pozitivní přístup a otevřenou komunikaci.

O „ženách v IT“ dnes často slyšíme, reálně jich ale tolik nepotkáváme. Čím podle vás tento obor nejvíce obohacují?
Na ženy v IT se můžeme dívat ze dvou různých úhlů pohledu. V prvním případě IT reálně studují, následně vytvářejí technologické produkty a jsou nedílnou součástí vývojových a obdobných týmů. Druhý případ jsou ženy jako já, tedy v managementu. Řídí firmy a snaží se je vést správným směrem, aby dosáhly nejen dobrých výsledků, ale byly také plné spokojených zaměstnanců. Každá z nás je jiná, máme jiný přístup a pohled na práci. Rozhodně ale společnosti obohacujeme o „jemnost“, spolehlivost a typicky ženskou energii.

Do IT jste přesedlala z energetiky, tedy také spíše mužského segmentu. Jak je to se „ženami v energetice“? A jak se v převážně mužských kolektivech cítíte?
Opět je to o tom, co člověk dělá a kde se cítí dobře. Mně se vždycky pracovalo dobře v různorodých týmech, ale většinou převažovali pánové, to je pravda. Ráda pracuji s lidmi a jakákoliv překážka je pro mě výzvou k překonání. Jsem vděčná, že mě vždy obklopuje skvělá parta lidí, která ty překážky chce překonávat společně se mnou. Co víc si přát?

Co z portfolia aktivit DATASYS vás oslovuje nejvíce a proč?
Děláme hodně zajímavých věcí, ale za mě je to dnes MobilChange, který umožňuje našemu zákazníkovi informovat velké množství jeho klientů nebo zaměstnanců plně automatizovaným procesem, efektivně, bezpečně a ekonomicky. Umí vytvořit rozhraní mezi různými komunikačními službami a propojit jednotlivé informační systémy. A k tomu máme Krizové Informační Centrum určené k řízení komunikace v organizaci, například při ochraně majetku a osob, požáru, poruše zařízení apod. Mít informace a moci s nimi pracovat je pro mě klíčové.

Světem otřásá válka a děje se i v kyberprostoru. Jaký je současný přístup vaší společnosti a pomáháte teď s IT bezpečností klientům nějak jinak než dříve?
Ano, zákazníci nyní mají skutečně větší obavu o svá data. Náš přístup se ale nezměnil a zůstává pragmatický, snažíme se nabídnout zákazníkovi řešení na míru, takové, které odpovídá jeho velikosti a potřebám.

Pokud byste mohla doporučit jednu věc, na kterou se v současné době vyplatí v rámci IT zaměřit, co by to bylo?
Obecně bezpečnost. Bezpečnost osob je na prvním místě, hned za ní následuje majetek, do kterého musíme řadit i data. Pro každou firmu jsou extrémně důležitá, a proto je nutné je chránit. Z tohoto důvodu naši zákazníci využívají služby eSOC a ve velké míře také ELISA Security Manager.

www.datasys.cz

AKTUÁLNÍ ČÍSLO

Naši partneři

komora clen

Audi

smart 270x371 02

Paliy

Banner LaVino

Banner cafedock

Banner cafedock2

onix

Banner felixir

Banner lexus

Banner Lazne

Banner reviderm

Banner napoleon