Loading color scheme

Barbora Novotná

Ředitelka školy B-English, půvabná dáma a milující maminka, semifinalistka soutěže Žena roku 2021

Její B-English v Králově Dvoře dává již deset let prostor investovat do dětí, jejich vzdělání, potažmo kvality jejich budoucího života. Na začátku byl sen studentky pedagogické školy, a díky investici nezměrné energie do jeho uskutečnění je tu dnes Soukromá Základní škola a Mateřská škola B-English s týmem skvělých pedagogů, které vede.

Jak jste věděla, že je ten správný čas pro otevření vlastní školy? Bylo vám 21 let…
Když jsem otevírala B-English, nepřemýšlela jsem pragmaticky o čase, pouze jsem hodně chtěla dělat něco, co by mě bavilo a naplňovalo. Pracovala jsem ve školství a velká motivace byla dělat to jinak, než je zvykem ve státních školách. Myslím, že náročnější než získat akreditaci a otevřít školu v pronajatých prostorách, byly další kroky – nákup pozemků a výstavba vlastních prostor pro více než 200 dětí.

Jaké jsou vyhlídky pro blízkou budoucnost?
V rámci školství se budeme zaměřovat na další školy s přijatelným školným a nabídkou co nejkvalitnějšího vzdělávání tak, aby z dětí vyrostly rozmanité osobnosti s kritickým názorem a mohly na vzdělání, které jim poskytujeme, v budoucnu stavět. Pracuji ale také na dalších projektech, které se školstvím spojené úplně nejsou.

Dostala jste se do finálního hlasování ankety Žena roku 2021. Co na postup říkáte a co by podle vás měla splňovat skutečná žena roku?
Postup do semifinále mě moc potěšil a myslím si, že skutečná žena roku by měla být inspirací pro okolí tím, že je schopná skloubit aktivní život, věnovat se tomu, co ji baví a na jisté úrovni budovat cestu k pracovnímu úspěchu. Měla by být příkladem toho, že nic není nemožné a že veškeré úsilí plodí výsledky.

Často slýcháme, že rok 2021 je vnímám jako rok změny – v čem a proč?
Z mého pohledu byly události pomalejší, než jsem si představovala a než jsem zvyklá, zároveň ne vždy se dařilo vše tak hladce, nicméně v zásadě to byl i tak posun kupředu. Ve zkratce pro mě byl / nebo spíše ještě je, rok 2021 spíše během na dlouhou trať než sprintem, na který jsem zvyklá.

Co se pro vás ukázalo jako nejdůležitější při zvládání krize z podnikatelského hlediska?
Podle mého názoru často problémy nastávají nikoli z dané události nebo krize, ale ze způsobu, jak se s ní aktéři dovedou vyrovnávat. Na přípravu nebylo tolik času, ale i tak se dalo nějakým způsobem připravit, improvizovat a být flexibilní. Každý aktér má vlastní vnímání rozsahu, povahy a dopadů krize. Proto jsem se mimo jiné snažila být dobře informovaná právě o způsobech vnímání jednotlivých aktérů.

Co je pro vás hnacím motorem? Co vás motivuje?
Pozitivní zpětná vazba klientů, radost z práce zaměstnanců, pochvala, uznání, neustálý posun a změny k lepšímu, hezké prostředí, úspěch dětí… a daleko více jiných životních drobností. To vše mě motivuje
k tomu být lepší a růst.

V anketě Žena roku 2021 můžete hlasovat zde:
https://zenaroku2021.jenprozeny.cz/hlasovani

Soukromá Základní škola a Mateřská škola B-English s.r.o.
Tel.: +420 777 032 098
novotna@b-english.cz
www.b-english.cz

AKTUÁLNÍ ČÍSLO

Naši partneři

komora clen

Audi

smart 270x371 02

Paliy

Banner LaVino

Banner cafedock

Banner cafedock2

onix

Banner felixir

Banner lexus

Banner Lazne

Banner reviderm

Banner napoleon