Loading color scheme

JK Advisory

Dlouhodobé investování s nízkou mírou rizika

Ing. Jan Kovařínský MRICS

Ing. Zdeněk Špaček MRICS

Jan vystudoval obor podnikání a management nemovitostí na Fakultě stavební ČVUT v Praze.

Zdeněk vystudoval obor nemovitosti a development na Nottingham Trent University ve Velké Británii a obory finance a účetnictví na VŠE v Praze.

Jan a Zdeněk jsou od roku 2010 členy Britské královské akademie autorizovaných znalců v oboru nemovitostí (MRICS). 

 

Řeknete čtenářům několik slov o historii, zaměření a výsledcích společnosti JK Advisory.

JK Advisory je privátní poradenská společnost v oblasti komerčních nemovitostí, která vznikla v roce 2012. Po osmiletém úspěšném působení v investičních týmech společností King Sturge a JLL jsem se rozhodl osamostatnit. V roce 2014 se nám s obchodním partnerem Zdeňkem Špačkem podařilo dokončit jednu z největších transakcí na českém trhu, kterou byla koupě legendárního Slovanského domu (cca 90 mil. eur) v centru Prahy pro privátního investora. V minulém roce již JK Advisory pro privátní a korporátní klienty zprostředkovala nemovitostní transakce blížící se hodnotě 150 mil. eur.

Proč investovat do komerčních nemovitostí v ČR?

Česká republika má strategické umístění v srdci Evropy a je to jedna z nejstabilnějších zemí v Evropě pro investice nejen v nemovitostech. Díky své stabilitě, bezpečnosti a kvalitě života se jedná o velmi populární destinaci pro bydlení, což potvrdilo nedávné zařazení mezi TOP 10 zemí v žebříčku Global Peace Index.

Kdo jsou vaši klienti?

K našim klientům patří jak specializované nemovitostní fondy a realitní investiční společnosti, tak privátní investoři. Našich služeb také využívají úspěšní podnikatelé, umělci, sportovci, kteří mají zájem o bezpečné uložení svých úspor. Mezi naše hlavní klienty patří například CPI, DRFG Real Estate, ČMN, Investika,  KKCG a mnozí privátní investoři včetně ruských.

Jaký typ nemovitostí nabízíte?

JK Advisory se dlouhodobě zaměřuje především na vyhledávání a zprostředkování koupě či prodeje komerčních nemovitostí s dlouhodobým zajištěným výnosem, kvalitními nájemci a nízkou mírou rizika po cele České republice a v dalších zemích CEE. Jako příklady bych uvedl: kancelářské budovy v Praze a regionálních městech, maloobchodní jednotky a retail parky, skladovací a logistické haly, činžovní domy.

Co obnáší proces koupě nemovitostí a jak dlouho trvá dokončeni jedné transakce?

Oproti koupi bytu je koupě komerční nemovitosti výrazně složitější, protože se se v 90 % případů většinou kupuje firma vlastnící nemovitost. Kromě komerční prověrky, která poukáže na případná obchodní rizika investice, je nutná také právní, technická a finanční prověrka. Z naší zkušenosti tento proces trvá většinou 3–6 měsíců  v závislosti na složitosti transakce a požadavcích financující banky.

Koupí nemovitosti ale začíná také péče o ni, proto pro některé klienty zajišťujeme také následnou správu nemovitostí.

www.jk-advisory.com

 

 

AKTUÁLNÍ ČÍSLO

Naši partneři

komora clen

PBP banner

Audi

smart 270x371 02

Paliy

Banner LaVino

Dali

Banner cafedock

Banner cafedock2

onix

Banner felixir

Banner lexus

Banner FF

Banner Lazne

Banner reviderm

Banner napoleon