Loading color scheme

JK Advisory

Dlouhodobé investování s nízkou mírou rizika

Ing. Jan Kovařínský MRICS

Ing. Zdeněk Špaček MRICS

Jan vystudoval obor podnikání a management nemovitostí na Fakultě stavební ČVUT v Praze.

Zdeněk vystudoval obor nemovitosti a development na Nottingham Trent University ve Velké Británii a obory finance a účetnictví na VŠE v Praze.

Jan a Zdeněk jsou od roku 2010 členy Britské královské akademie autorizovaných znalců v oboru nemovitostí (MRICS). 

 

Řeknete čtenářům několik slov o historii, zaměření a výsledcích společnosti JK Advisory.

JK Advisory je privátní poradenská společnost v oblasti komerčních nemovitostí, která vznikla v roce 2012. Po osmiletém úspěšném působení v investičních týmech společností King Sturge a JLL jsem se rozhodl osamostatnit. V roce 2014 se nám s obchodním partnerem Zdeňkem Špačkem podařilo dokončit jednu z největších transakcí na českém trhu, kterou byla koupě legendárního Slovanského domu (cca 90 mil. eur) v centru Prahy pro privátního investora. V minulém roce již JK Advisory pro privátní a korporátní klienty zprostředkovala nemovitostní transakce blížící se hodnotě 150 mil. eur.

Proč investovat do komerčních nemovitostí v ČR?

Česká republika má strategické umístění v srdci Evropy a je to jedna z nejstabilnějších zemí v Evropě pro investice nejen v nemovitostech. Díky své stabilitě, bezpečnosti a kvalitě života se jedná o velmi populární destinaci pro bydlení, což potvrdilo nedávné zařazení mezi TOP 10 zemí v žebříčku Global Peace Index.

Kdo jsou vaši klienti?

K našim klientům patří jak specializované nemovitostní fondy a realitní investiční společnosti, tak privátní investoři. Našich služeb také využívají úspěšní podnikatelé, umělci, sportovci, kteří mají zájem o bezpečné uložení svých úspor. Mezi naše hlavní klienty patří například CPI, DRFG Real Estate, ČMN, Investika,  KKCG a mnozí privátní investoři včetně ruských.

Jaký typ nemovitostí nabízíte?

JK Advisory se dlouhodobě zaměřuje především na vyhledávání a zprostředkování koupě či prodeje komerčních nemovitostí s dlouhodobým zajištěným výnosem, kvalitními nájemci a nízkou mírou rizika po cele České republice a v dalších zemích CEE. Jako příklady bych uvedl: kancelářské budovy v Praze a regionálních městech, maloobchodní jednotky a retail parky, skladovací a logistické haly, činžovní domy.

Co obnáší proces koupě nemovitostí a jak dlouho trvá dokončeni jedné transakce?

Oproti koupi bytu je koupě komerční nemovitosti výrazně složitější, protože se se v 90 % případů většinou kupuje firma vlastnící nemovitost. Kromě komerční prověrky, která poukáže na případná obchodní rizika investice, je nutná také právní, technická a finanční prověrka. Z naší zkušenosti tento proces trvá většinou 3–6 měsíců  v závislosti na složitosti transakce a požadavcích financující banky.

Koupí nemovitosti ale začíná také péče o ni, proto pro některé klienty zajišťujeme také následnou správu nemovitostí.

www.jk-advisory.com

 

 

AKTUÁLNÍ ČÍSLO

Naši partneři

komora clen

Audi

smart 270x371 02

Paliy

Banner LaVino

Banner cafedock

Banner cafedock2

onix

Banner felixir

Banner lexus

Banner Lazne

Banner reviderm

Banner napoleon