Loading color scheme

Výstava Heleny Leisztner

Exteriérové obrazy na kovu s efektem 3D, ve spolupráci s baletem kolem obrazů Akademie Praha, u příležitosti slavnostního otevření VOGLIA D’OSMICA, rodinné Italsko-slovinské fy v Kaiserštejnském paláci v Praze.

Číst více

Výstava Salvador Dalí Enigma

Největší soukromá sbírka soch surrealistického velikána, Salvadora Dalího. Nechybí také grafiky, obrazy, Dalího tvorba ze zlata i skla. Vybraná díla je možné zakoupit v galerii, která se nachází v 1. patře.
Sugestivní prostory výstavy najdete v Praze, v ulici Opletalova 4, pár kroků od Václavského náměstí. Otevřeno každý den 10:00 – 18:30.

Číst více

Tvář, portrét a právo zvolit budoucnost…

První výstava svého druhu v Česku: „Koho budete volit? / Koho jste volili?“ malířky Lucie Gelemové v Českém pánském klubu Obecního domu osvěžila paměť a přiblížila návštěvníkům více než dvacet současných politiků v dvojrozměrném portrétu.

Číst více

Jiří Školník

Výtvarník, malíř, grafik a ilustrátor (1944–2015). Rodák z pražského Žižkova, který svou práci postavil na třech pilířích: poctivě zvládnuté výtvarné řemeslo, vzdělání v historii umění a obrovský talent.

Číst více

Zpěvák Jan Smigmator vydává nové album!

Něco se valí. A je to jiný. A je to dobrý! Jako by tento zamotaný rok 2020, kdy se nám všem snaží rytmus i melodii vnutit koronavirus, vlil do žil Janu Smigmatorovi nějakou mimořádně dobrou a divokou transfuzi. Blýskavé pódium s reflektory a big bandem za zády, na jaké byl zvyklý ve skvělé sérii koncertů projektu Sinatrology, vyměnil za jiný svět. V létě začal jamovat na své vlastní zahradě a přivedl k životu Jazz Piknik, jeden z nejoriginálnějších hudebních projektů doby covidové. Z něj se navíc už brzy vyvine i nejmenší jazzový klub na světě.

Číst více

Trio di Praga

„Svojí barvou prostě okouzlují… Když začíná koncert, zdá se, že celý svět zatajil dech a někam se ztrácí… Jakoukoliv tvorbu zázračně proměňují v nezapomenutelný zážitek. Klasické dílo znovu ožívá a doslova
posluchače uhrane Trio di Praga…“

Číst více

ČESKO-SLOVENSKÝ PLES

Krása, elegance, šarm, galantnost a gentlemanství – to vše na vás čeká na události plesové sezony roku 2020 v Obecním domě 8. února / februára 2020 na Česko-Slovenském plesu. 

Číst více

Miloš Vacík

Výtvarník, hudebník, lektor, kapelník ve skupinách Tam-Tam Batucada a Tam-Tam Orchestra, zakladatel Slunečního orchestru, Šum svistu a první školy samby v České republice Tam-Tam Batucada Samba Praga

Číst více

Jan Smigmator. Na nekonečné vlně Swingu

Zpěvák Jan Smigmator (33) patří mezi hudebníky, kteří už od útlého mládí dobře věděli, kterým směrem se budou ubírat jejich umělecké kroky. Jazz a swing totiž jeho srdce zasáhly už v prenatálním období. Když pak jako malý kluk prohledával tatínkovu sbírku elpíček, naprosto automaticky sahal po albech Franka Sinatry, Louise Armstronga nebo Elly Fitzgerald.

Číst více

Jak se rodí hvězdy

Také jste chtěli být součástí okamžiku, kdy se zrodí hvězda? Kdy burácejí standing ovations a ve vzduchu je cítit esence něčeho výjimečného?

Číst více

Filip Bandžak a Anda-Louise Bogza u Salvátora

V rámci koncertní řady Belcanto Prague v pražském kostele U Salvátora, v Salvátorské ulici, měli milovníci vážné hudby za přítomnosti velvyslanců a oficiálních představitelů zastupitelských úřadů zcela výjimečnou možnost slyšet to nejlepší z českého a světového písňového repertoáru v podání skutečných mistrů svého oboru. Pražskému publiku se představili sólisté světového jména, vynikající český barytonista Filip Bandžak a sopranistka Anda-Louise Bogza, nositelka ceny Thálie v kategorii opera. Jejich výjimečné vystoupení probíhalo za varhanního a klavírního doprovodu Františka Šťastného a Antona Aslamase.

Číst více

Sbor, který ovládá všechno

Čas se zastavil. Cítím teplo v rukou, zahřívají se stále víc. Alexey Kleptsin kouzlí se svými zpěváky a začíná usměrňovat můj dech – dýchám v rytmu jeho rukou a rtů. Pravě teď zpívají něco mimořádně krásného… Tak

Číst více

Jarní galavečer v Brně

Výjimečný projekt Fassati Art Festival se poprvé představil brněnskému publiku. Záštitu nad slavnostním Jarním galavečerem převzala primátorka města Brna JUDr. Markéta Vaňková.

Číst více

AKTUÁLNÍ ČÍSLO

Naši partneři

komora clen

Audi

smart 270x371 02

Paliy

Banner LaVino

Banner cafedock

Banner cafedock2

onix

Banner felixir

Banner lexus

Banner Lazne

Banner reviderm

Banner napoleon