Loading color scheme

Nový 4* designový hotel Bonfanti u Kronplatzu v Dolomitech

Nově otevřený čtyřhvězdičkový Design Hotel Bonfanti se nachází v malebné vísce San Sigismondo / St. Sigmund v oblíbené destinaci českých turistů v Jižním Tyrolsku, v provincii Trentino-Alto Adige / Trentino-Südtirol mezi městy Bruneck a Brixen. Jihotyrolské Dolomity jsou na Seznamu světového přírodního dědictví UNESCO.

Původní hotel Rastbichler zakoupila rodina Bonfanti a rozhodla se mu vdechnout italský šarm a eleganci. Momentálně budova prochází postupnou rekonstrukcí a v kompletně novém hávu se hotel Bonfanti představí 20. prosince 2019.
Design hotelu je koncipován v italském stylu tzv. soft designu, tedy moderní, komfortní a minimalistický interiér se zakomponováním prvků z přírodních materiálů, zejména dřeva a kovu.
Pokoje jsou prostorné, s dokonalým odhlučněním a s minimální rozlohou 38 m2 u dvoulůžkového pokoje. Prosklené stěny nabízejí překrásný výhled na okolní přírodu a přímo vás do ní vtahují.
Kuchyni velí šéfkuchař Maurizio Lauriola, rodák z italské Apúlie, který patří mezi gastronomickou špičku v Itálii. V menu snoubí italskou kuchyni s domácí tyrolskou. Na své si přijdou milovníci čerstvých ryb, italských sýrů a uzenin, včetně lokálních tyrolských specialit. Při snídani vás potěší domácí marmelády a čerstvé ovocné šťávy.
Výjimečná vína osobně vybírá ředitel hotelu Jan Vlasák, nabídka čítá přes 100 druhů vín.
Wellness & spa zónu hotelu tvoří vnitřní bazén s vyhřívanou vodou a saunový svět se 3 saunami a relaxačními místnostmi.
V zimní sezoně představují největší lákadlo okolní Dolomity a lyžařské středisko Dolomiti Superski s nepřebernou nabídkou aktivit a zimních sportů. V létě si užijete horské túry, jízdu na kole, na koni a další atrakce.
Cena pobytu v zimním období začíná na 95 EUR včetně 3/4 penze.

Bonfanti Design Hotel
Pustertalerstr. 12
39030 St. Sigmund/Kiens
+39 0474 569 563, info@bonfanti-hotel.com
www.facebook.com/Bonfanti.Design.Hotel

Oblast Chienes/Kiens a středisko Kronplatz

Nejvyhledávanější lyžařská destinace leží mezi Zillertalskými Alpami na severu a Dolomity na jihu v nadmořské výšce 2 275 m n. m.
Zimní středisko Kronplatz nabízí 116 km sjezdovek (8 černých, 15 červených a 39 modrých), snowpark, noční lyžování na sjezdovce dlouhé 1 km a 300 km běžeckých tratí.
Dostatek sněhu bývá i na svazích hor v údolí Pustertal / Pusteria. Údolí se nachází v Jižním Tyrolsku a na severu vybíhá k Reischachu, na východě sahá k městečku Olang, kde najdete fantastické podmínky pro lyžaře a snowboardisty, například široké carvingové sjezdovky. Západní strana se otevírá nad nádhernou krajinou směrem k San Vigilio.
Za jeden den lyžování na Kronplatzu / Plan de Corones si užijete dostatek všech lyžařských zážitků. Tři lyžařské areály – tři hory Plan de Corones, Klausberg a Speikboden můžete dobývat na lyžích i bez nich.
Hory se rozkládají mezi městy Bruneck/Brunico (838 m n. m.), St. Vigil (1 201 m n. m.) a Olang (1 080 m n. m.) a okouzlují různorodými svahy a dalekým výhledem do kraje. Najdete tu 116 km sjezdovek a 32 lanovek a vleků. I začátečníci nebo tzv. ležérní milovníci lyžování si mohou užít večerní lyžování díky dostatečně široké sjezdovce až do údolí. Zkušené jezdce potěší svah Black Five – pět černých sjezdovek prověří vaše dovednosti a zdatnost.
Z Reischachu vyjedete na vrchol Kronplatzu do výšky 2 275 m n. m. Dolů můžete sjet po dvou černých sjezdovkách, po modré a červené se vydat do Perchy/Perca nebo přejet do Piculin a pokračovat směr středisko Alta Badia a napojit se na světoznámý okruh Sella Ronda. Za 20 minut se tam dostanete kyvadlovou dopravou na skipas Dolomiti Superski, který platí na všechny sjezdovky. Do dalších míst údolí Pustertalu dojedete se skipasem Dolomiti Superski nebo Dolomity Sesto Combi a Plan de Corones hromadnou dopravou a objevíte i další (méně známé) lyžařské oblasti.
Na své si přijdou i snowboardisté a milovníci adrenalinu z jízdy mimo sjezdovky. Kronplatz nedávno změnil podobu snowparku, Belveder nabízí lehkou Easy Line i pokročilejší Medium Line.
Ani v létě se na Kronplatzu nebudete nudit. Nasaďte pohorky a vyrazte zdolávat hory po svých, sedněte na kolo nebo naopak oblékněte elegantní šaty a užijte si pestrý kulturní program. Dech beroucí téměř panenská příroda, tři národní parky a působivá horská fauna a flora vás jistě okouzlí. Tiché lesní cesty, náročné stoupání na vrcholy, strmé svahy a lezecké stezky různých obtížností lákají především horolezce a turisty. Nezáleží na tom, jaký vrchol zdoláte, ale jak si užijete překrásné výhledy. Cyklisté jistě míří za dlouhými výjezdy, rychlými sjezdy i freeride.
Milovníci vodních sportů si mohou vyzkoušet rafting nebo plavbu na kanoi. Naopak do vzduchu se podíváte na paraglidu či tandemu. Kdo se nebojí létat, podívá se na hory a údolí z výšky a získá novou perspektivu. Ti, kdo raději stojí nohama pevně na zemi, víc ocení 9jamkové golfové hřiště.
Údolí Pustertal je snadno dostupné hromadnou dopravou, vlakem, autobusem, letadlem nebo autem.
V Hochpustertalu / Sextner Dolomiten ve výšce 1 130 až 2 205 m n.m. najdete také mnoho půvabných míst se zajímavou historií a tradicemi. Mezi nejznámější patří městečka Sesto, San Candido, Dobbiaco, Villabassa a Braies. Můžete se toulat nádhernou přírodou a nechat se vést značenými turistickými trasami, osvěžit se v průzračných horských jezerech, pátrat po divokých zvířatech a unikátních květinách. Milovníci zvířat by měli navštívit Přírodní park Fanes-Senes-Braies nebo Wildlife v Toblach/Dobbiaco. Krajina tří vrcholů je čarovně krásná.
Lyžařské areály Monte Elmo a Croda Rossa jsou dnes už spojené, vzdálenější Orto del Toro, Baranca a Val Comelico vám nabídnu až 90 km velkolepých sjezdovek všech stupňů obtížnosti. Ideální je objet vrcholy na tzv. trase Giro delle Cime. Objevíte tu nejkrásnější zákoutí na slunečních svazích, například areál Braies, Waldheim v Seste, Rienzi v Dobbiaco nebo horu Haunold blízko S. Candido se sáňkařskou dráhou.
Z Kronplatzu / Plan de Corones se sem dostanete za 30 minut rychlovlakem, staví ve spodní stanici kabinové lanovky v Helmě, v Rotwandu a Stiergarten. Vyzkoušet můžete i místních 60 km sjezdovek.

AKTUÁLNÍ ČÍSLO

Naši partneři

komora clen

Audi

smart 270x371 02

Paliy

Banner LaVino

Banner cafedock

Banner cafedock2

onix

Banner felixir

Banner lexus

Banner Lazne

Banner reviderm

Banner napoleon