Loading color scheme

Andor Šándor

Bezpečnostní poradce, generál v záloze. Věk 64. Znamení Rak. Místo narození Nové Zámky, SR.

Gen. Ing. Andor Šándor (v záloze) je bývalým náčelníkem Vojenské zpravodajské služby ČR a uznávaným odborníkem na otázky bezpečnosti, hrozby terorismu a krizový management.
V současné době působí jako soukromý poradce v oblasti bezpečnosti.
Je také autorem mnoha odborných prací na téma bezpečnosti, věnuje se v této oblasti lektorské činnosti a pravidelně se objevuje v různých médiích.
Součástí jeho práce jsou i přednášky pro veřejnost, které se konají po celý rok v celé ČR.

 

Abyste něco získali, musíte být přesvědčeni, že daná věc za to stojí. Jinak můžete více ztratit než získat. Nabývat něco na úkor druhého, a to třeba ještě nečestným způsobem, nemůže normálního člověka bavit a uspokojovat.
Patřím mezi lidi, kteří vědí, co chtějí, nespokojí se s málem a chtějí vyniknout. Tomu také věnují adekvátní síly a čas. Patřím mezi lidi, kteří se nevzdávají a jsou trpěliví, byť tak navenek nemusím působit.
Nemám rád, když se děje viditelné bezpráví jiným. Nemám rád, když vychytralí lidé zneužívají slabost druhých.
Za všechno ve svém životě vděčím rodičům a v některých oblastech zvláště otci, který mi vštípil několik důležitých životních zásad. Vedl mě k osobní ukázněnosti, odpovědnosti a chlapství v tom nejlepším slova smyslu. Vedl mě k tomu, že když chlap chce, tak to dokáže.
Všichni občas musíme ubrat ze svých plánů, s pokorou se sklonit před osudy, které přináší život.
Žít znamená každodenně si užívat štěstí. Protože největším štěstím v životě je to, že žijeme. Svět je tvořen událostmi, život každého jeho zážitky. Jejich vnitřní prožívání tvoří kvalitu každého života.
Líbí se mi vše krásné, co existuje nezávisle na mně. Krásné ženy, hudba, umění, knihy. Líbí se mi, když sám můžu k existujícímu krásnu přispět malinkou hřivnou. Líbí se mi, když lidé oceňují moji práci, včetně přednášek, knih, které jsem napsal a moje mediální vystoupení.
Doufám, že jednou budu moci konstatovat, že se nemusím stydět za to, co zde za sebou zanechám.
Je důležité mít na paměti, že štěstí v životě nelze budovat na neštěstí druhých.
Vždy se snažte být opravdoví. Vždy se snažte nerozšiřovat si okruh nepřátel, to dělá jenom hlupák. Snažte se nevytvářet si negativní energii k jiným lidem, kteří vám ublížili nebo vám závidí. Stačí k nim mít neutrální postoj. Ono je to svinstvo, kterého se dopustili, stejně jednou dožene.
Peněz musí mít člověk tolik, aby mu umožnily žít tak, jak chce. Nikdy ho nesmí ovládat. Nikdy se nesmí nechat vláčet touhou je dále rozmnožovat. Nesmí se stát vašim pánem.
Prahu mám rád, protože ji nelze nemilovat pro spoustu krásných míst, která nám zanechali naši předci.
Nejlepší odborník je ten, jehož dovednosti slouží v jeho oblasti co největšímu počtu lidí.
Nyní mě znepokojuje, že společnost se stále více posouvá do stavu prohlubující se nevraživosti jednoho vůči druhému, vytrácí se z ní hodnoty, které by měly lidi spojovat. Média příliš nepřispívají k pozitivním hodnotám a dávno je již nepovažují za pojistku demokracie. Politika je špinavé řemeslo, které postupně klesá na samé dno akceptovatelnosti. Do čela se cpou prospěcháři a nečestní lidé. Ani více než třicet let nám nestačilo na to, abychom se přiblížili standardům slušné společnosti zemí, ke kterým jsme vzhlíželi. Na druhou stranu mě znepokojuje, jak v některých z nich se čím dál více prosazují šílenosti ve „jménu nějakého dobra“, relativizující hodnoty křesťansko-židovského světa, na kterých jsme vyrostli či „zelené“ iluze apod. Český přístup k našemu členství v mezinárodních organizacích absentuje pragmatizmus a jsme stále svědky ničemu nepřispívajícímu souboji hujerismu (naivní a neoprávněné nadšení)
a skepticismu.
Filozofie mého života je v tom, co dělám a co jsem schopen skromně ovlivnit.
Mé tajemství úspěchu je v přístupu k životu samotnému. Měl jsem v životě obrovské štěstí, že jsem dělal vždy práci, která mě nesmírně bavila a uměl jsem si ji okořenit koníčky a zájmy.

AKTUÁLNÍ ČÍSLO

Naši partneři

komora clen

Audi

smart 270x371 02

Paliy

Banner LaVino

Banner cafedock

Banner cafedock2

onix

Banner felixir

Banner lexus

Banner Lazne

Banner reviderm

Banner napoleon