Loading color scheme

Invest North Macedonia - Access Common Regional Market

Česko-makedonská asociace obchodu (CMAC) společně s Agenturou pro zahraniční investice a podporu exportu Invest North Macedonia a ve spolupráci s Úřadem pro volné zóny Severní Makedonie (TIDZ), CzechTrade a Ministerstvem zahraničních věcí ČR, Velvyslanectvími Severní Makedonie v České republice a Polsku pořádaly podnikatelskou konferenci Invest North Macedonia – Access Common Regional Market v pražském hotelu Fitzgerald.


Akce se zúčastnily české a makedonské firmy, investoři, zástupci vlády, obchodních komor a institucí z obou zemí. Mezi hosty konkurence byly také představitelé podniků a sdružení z Rumunska, Itálie, Slovenska, Španělska, Kosova a zemí západního Balkánu.
Konference představila investiční příležitosti, politické nabídky a osvědčené postupy v Republice Severní Makedonie ve čtyřech perspektivních segmentech: energetika; automobilový průmysl a průmyslová výroba; zemědělství, potravinářství a vinařství; nemovitosti a stavebnictví.
Na konferenci byl zdůrazněn nový vývoj a obchodní příležitosti na Balkáně, jako je iniciativa Otevřený Balkán, která umožňuje volný pohyb, obchod, zaměstnanost a větší spolupráci přes hranice. Prezidentka Česko-makedonské obchodní asociace Ljiljana Jovanovski Asenov představila platformu Berlínského procesu pro spolupráci západobalkánské šestky (WB6), kterou tvoří Severní Makedonie, Albánie, Bosna a Hercegovina, Kosovo, Černá Hora, Srbsko. Představila rovněž balíček na podporu energetiky ve výši 1 miliardy EUR v podobě grantů EU, nástrojů WBIF a regionálních fondů.
Tato akce s regionálním přesahem umožnil přímý B2B networking a příležitosti k navázání partnerství mezi českými a makedonskými firmami i firmami z regionu WB prostřednictvím degustace vín, společné večeře a obchodní snídaně.

AKTUÁLNÍ ČÍSLO

Naši partneři

komora clen

Audi

smart 270x371 02

Paliy

Banner LaVino

Banner cafedock

Banner cafedock2

onix

Banner felixir

Banner lexus

Banner Lazne

Banner reviderm

Banner napoleon