Loading color scheme

Konstantin Savchenko

Vína z Portugalska – Selected Wines

Jak dlouho působí vaše firma na trhu?

Naše společnost je velmi mladá, funguje teprve tři roky. Ale příprava ke vstupu na trh trvala mnohem déle. Všechno začalo v roce 2007, kdy ke mně na návštěvu do Čech přijel můj kamarád, který v té době už 20 let žil v Lisabonu, a přivezl portugalské víno od jednoho z nejznámějších výrobců. Okamžitě jsem se do toho vína zamiloval a samozřejmě dnes tohoto výrobce zastupuji na českém trhu. Tenkrát byl kamarád velmi překvapený a rozmrzelý nedostatkem portugalských vín v českých obchodech, tak mě začal přemlouvat, abych je sem dodával… V roce 2015 jsem se do toho pustil.

Jaké jsou vyhlídky pro blízkou budoucnost?

Dnes zastupuji 9 výrobců a nabízím více než 80 druhů vína: šumivé, tiché, portské. Samozřejmě plánuji rozšíření sortimentu, hledám nové zajímavé výrobce. Už jsem začal a budu i nadále dělat jednou za měsíc ochutnávky novinek nebo tematické (sezonní) ochutnávky pro své stávající a budoucí zákazníky. Tato forma prezentace je velmi populární a pohodlná pro klienta. Během ochutnávky se dozvíte o portugalském vinařství (Portugalsko se umístilo na 7. místě ve světě), regionu (terroir), výrobci a výrobní technologii. A co je nejdůležitější – ochutnáte 8 až 12 druhů vína a obeznámíte se s možnými kombinacemi s jídlem. To zákazníkovi umožňuje vybrat si správné víno jak na každý den, tak k svátku nebo na oslavu. Většina klientů se na mě obrací, abych jim poradil, ale je hezké, když správnou volbu učiníte sám!

Jaká je filozofie vašeho podnikání?

Náš slogan zní: „Život je příliš krátký na to, abychom pili špatné víno.“ V našem podnikání je nejtěžší vybrat víno, které bude chutnat zákazníkům. Není žádným tajemstvím, že vína, jež mají nejvyšší hodnocení světových vinařských kritiků, často nebývají společností správně pochopena a nejsou příliš populární. Snažím se nabízet dobré víno za rozumnou cenu.

Vaše tajemství úspěchu?

Mluvit o úspěchu je ještě velmi brzy. Ve vinařském světě jsou tři roky věkem nemluvňat. Nicméně je v tomto oboru možné růst – a před sebou vidím nové perspektivy.

 

AKTUÁLNÍ ČÍSLO

Naši partneři

komora clen

Audi

smart 270x371 02

Paliy

Banner LaVino

Banner cafedock

Banner cafedock2

onix

Banner felixir

Banner lexus

Banner Lazne

Banner reviderm

Banner napoleon