Loading color scheme

Nebýt na to sama – Ženy v onko léčbě

Slavnostní vernisáž fotografií žen z projektu Nebýt na to sama proběhla v Senátu PČR pod záštitou a za osobní účasti senátora Jiřího Duška a ředitele Masarykova onkologického ústavu Marka Svobody.
Hudebního doprovodu se zhostil Felix Slováček.


Fotografie žen vychází z kalendáře Nebýt na to sama, ve kterém je 13 žen, do jejichž života zasáhlo onkologické onemocnění. Kalendář přináší poselství o nejcennější hodnotě, kterou v životě máme, a tou je zdraví. Do příběhů žen byla promítnuta jejich jedinečná osobnost, křehká krása i síla, objevená v každé z žen při boji s nemocí. Tyto ženy jsou symbolem odvahy a inspirace. Patronkou kalendáře se stala Anna Julie Slováčková.
Na vzniku kalendáře se podíleli a patří jim poděkování: Magistrát města Brna, Odbor participace, a spolupracovníci – fotograf Tomáš Hradský, kameraman Petr Uhlíř, stylista Martin Gruntorád, vizážista Pavel Kortan, kreativní manažerka Marika Hemmerová a zakladatelka projektu Nebýt na to sama Andrea Nováková. Poděkování ale zejména patří všem ženám, které se rozhodly s širokou veřejností sdílet své příběhy, a být tak inspirací pro ostatní. Kalendář získal 1. místo v Ceně veřejnosti v soutěži o kalendář roku 2023 v rámci ČR.
„S nemocí ženy často onemocní celá rodina, proto je její plné uzdravení a návrat do života naším hlavním cílem,“ uvádí prof. MUDr. Marek Svoboda, Ph.D., ředitel Masarykova onkologického ústavu v Brně.
Díky této myšlence vznikla putovní výstava, která navazuje na vytvořený kalendář, má osvětový charakter, ale také sociální přesah. Ukazuje skutečné příběhy žen, z nichž každá má svůj příběh a svoji životní cestu, ale jedno mají společné – nevzdaly se a udělaly maximum, aby navzdory překážkám dál mohly jít za svými sny. V průběhu roku výstava zamířila na řadu krásných míst. Jedno z prvních byl Masarykův onkologický ústav, FN Bohunice, FN Plzeň, LF Masarykovy univerzity, Augustiniánské opatství v Brně, města Hodonín, Kyjov, Znojmo a posledním je aktuálně Senát PČR v Praze.
Projekt Nebýt na to sama dává šanci onkologicky nemocným pacientům na aktivní způsob života během léčby, ale také při návratu do běžného života. Letošní rok byl tento projekt vybrán z více než 140 vysoce
konkurenčních příspěvků od odborníků z Evropské sítě zdravých měst WHO k představení na významné mezinárodní konferenci WHO – Světové zdravotnické organizace v listopadu ve městě Utrecht v Nizozemsku.
Mediálním partnerem projektu je magazín STATUSS.

Mgr. Andrea Nováková
Nebýt na to sama, z.s.
Tel.: +420 735 137 870
info@nebytnatosama.cz
andra.novak11@gmail.com
IG: www.instagram.com/nebytnatosama
FB: www.facebook.com/nebytnatosama
www.nebytnatosama.cz

AKTUÁLNÍ ČÍSLO

Naši partneři

komora clen

Audi

smart 270x371 02

Paliy

Banner LaVino

Banner cafedock

Banner cafedock2

onix

Banner felixir

Banner lexus

Banner Lazne

Banner reviderm

Banner napoleon