Loading color scheme

Mgr. Andrea Nováková

Zakladatelka projektu Nebýt na to sama

Projekt Nebýt na to sama vznikl před dvěma lety na základě mé osobní zkušenosti s onkologickým onemocněním. Pokud člověk onemocní v aktivním věku, je velmi těžké přijmout novou realitu a vyrovnat se se změnou pracovního prostředí v nemocniční.

Během léčby jsem poznala spoustu žen v podobné situaci a podobným osudem. Odtud byl jen krůček k realizaci myšlenky podpory a aktivního přístupu k životu, pokud to zdravotní stav v průběhu léčby dovolí. V okamžiku, kdy vám vstoupí do života onkologické onemocnění, nezáleží na tom, kolik je vám let, jaké je vaše postavení a kolik máte kolem sebe blízkých osob. Je to situace, která otřese vším, co jste ve svém dosavadním životě považovali za stálé a bezpečné, ale také otestuje vztahy, odvahu i vytrvalost. Podpora blízkých je důležitá, ale životní zkušenost je nepřenosná. Potvrdilo se nám, že sdílená radost je dvojnásobná radost a sdílená bolest je poloviční bolest. Bohužel ne všechny konce jsou šťastné.
Projekt Nebýt na to sama pomáhá usnadnit cestu léčbou onkologickým pacientům léčeným v brněnských nemocnicích. Garantem je největší onkologické centrum v ČR Masarykův onkologický ústav, čehož si velmi vážíme a je to pro nás velký závazek, dělat věci dobře a smysluplně. Námi nabízené aktivity spočívají v poskytování terapií, workshopů, cvičení, onkokosmetického poradenství, edukačních programů, sociálně-právního poradenství, asistenčních služeb a osvětových akcí. Jsem pyšná na to, že jsme založili unikátní onkokosmetickou poradnu, která pod vedením zkušených lékařek pomáhá zvládat následky protinádorové léčby a ženám, které se léčbou často mění i fyzicky pomáhá opět nalézt krásu. V této oblasti máme od samého počátku velkou podporu v našem partneru, mezinárodní společnosti La Roche – Posay.
Náš projekt je otevřený všem diagnózám a věkovým kategoriím, letos uskutečníme aktivity také pro muže, kteří prochází léčbou.
V letošním roce zároveň plánujeme v rámci Jihomoravského kraje rozšiřovat preventivní a osvětové kampaně pro kontrolu znamének a edukaci v oblasti samovyšetření. Počítáme, že se kampaň přímo dotkne cca 5 000 osob a nepřímo cca 25 000 osob.
Těší mě, že projekt má smysl. Aktivně buduji spolu se svým týmem povědomí o projektu Nebýt na to sama a věřím, že se nám to společnými silami daří. Stejně tak intenzivně hledáme nové partnery
ke spolupráci či případné podpoře.
Na otázku „Vaše tajemství úspěchu?“ bych odpověděla.
Řekla bych, že mám štěstí na lidi, kteří mě motivují a posouvají dopředu ve spojení s určitou mírou houževnatosti a vnitřní síly. Ovšem bez kvalitního týmu lidí by projekt dnes nebyl tam, kde nyní je.

Mgr. Andrea Nováková
Nebýt na to sama, z.s.
Tel.: +420 735 137 870
andra.novak11@gmail.com
info@nebytnatosama.cz
IG: www.instagram.com/nebytnatosama
FB: www.facebook.com/nebytnatosama
www.nebytnatosama.cz

 

AKTUÁLNÍ ČÍSLO

Naši partneři

komora clen

Audi

smart 270x371 02

Paliy

Banner LaVino

Banner cafedock

Banner cafedock2

onix

Banner felixir

Banner lexus

Banner Lazne

Banner reviderm

Banner napoleon