Loading color scheme

Eva Primus Kovandová

Zdraví je klíčovou podmínkou úspěšného podnikání

Předat veřejnosti i podnikatelům maximum relevantních informací o přínosu, dostupnosti a kvalitě preventivní zdravotní péče a rovněž je motivovat, aby na péči o zdraví nezapomínali, to bylo podle šéfky organizačního týmu Evy Primus Kovandové hlavním cílem konference Prevence – půl zdraví, která se uskutečnila ve Slovanském domě v centru Prahy.

Jak vás napadla myšlenka uspořádat tuto konferenci?
Pandemie nemoci covid-19 a všechny těžkosti a komplikace s ní spojené nám důrazně připomněly, že zdraví musí být pro všechny opravdu na prvním místě. Zdraví je pochopitelně klíčovou podmínkou rovněž pro úspěšné podnikání. Týká se jak podnikatelů samotných, tak i jejich zaměstnanců, kterých je navíc v řadě oborů nedostatek. Důraz na prevenci a předcházení zdravotním problémům je tak pro podnikatele smysluplný i z ekonomického hlediska. Spousta lidí v čele s podnikateli žije a pracuje v obrovském tempu, takže si většinou ani neuvědomí, že je nutné nezapomínat na své zdraví a preventivní péči o něj. Většině zdravotních problémů totiž lze správnou prevencí předcházet.

Splnila konference vaše představy?
Primárním smyslem akce bylo nabídnout veřejnosti informace o významu preventivní zdravotní péče, jejích segmentech, možnostech a dostupnosti. Na konferenci přednášeli špičkoví odborníci ve svých oborech, takže účastníci dostali informace a rady opravdu z nejpovolanějších úst. Zároveň jsem chtěla, aby si všichni odnesli i takového červíčka, kterým jim bude hlodat v hlavě a připomínat, že je třeba občas zpomalit nebo na chvíli úplně vypnout, že stojí za to nepodceňovat péči o své zdraví, občas zajít k lékaři či na screeningové vyšetření, sportovat či věnovat větší pozornost tomu, co jíme a pijeme. V neposlední řadě jsme všem účastníkům chtěli nabídnout unikátní příležitost pro výměnu či získání kontaktů na odborníky, zdravotnická zařízení či firmy, které ve zdravotnictví podnikají. Jsem přesvědčena, že se tyto cíle podařilo splnit na výbornou. Máme i pozitivní zpětnou vazbu od účastníků, což mě pochopitelně velmi těší.

Plánujete pořádání konference opakovat?
Ano, rozhodně bychom ji chtěli pořádat pravidelně. Už jen proto, že odborníci upozorňují, že prevence je „věčné“ téma. Pochopitelně ale na příští rok nachystáme změny a novinky, aby byla konference zajímavá nejen pro nové účastníky, ale i pro ty, kteří dorazili už letos.

AKTUÁLNÍ ČÍSLO

Naši partneři

komora clen

Audi

smart 270x371 02

Paliy

Banner LaVino

Banner cafedock

Banner cafedock2

onix

Banner felixir

Banner lexus

Banner Lazne

Banner reviderm

Banner napoleon